Raksta attēls

Video. Parasporta svētki Siguldā pulcē vairāk kā 400 dalībniekus no visas Latvijas

2023.gada 5.jūnijs \\ Para vieglatlētika

Foto: Mareks Gaļinovskis/FotoMan.lv

Siguldā aizvadīti parasporta svētki. Šogad tie atzīmēja savu desmito gadadienu. Pēc vairāku gadu pārtraukuma, svētkiem bija pieteikušies vairāki simti dalībnieki – gan pieaugušie, gan bērni un jaunieši ar invaliditāti, kā arī citi sportot gribētāji, lai sacenstos dažādos sev piemērotos komandu un individuālajos sporta veidos.

Parasporta svētki norisinās pēc trīs gadu pārtraukuma. Par desmitās gadadienas svētku norises vietu izvēlēta Sigulda, kur dienu aktīvi pavadīja 400 dalībnieki. Dienas gaitā dalībniekiem bija iespēja izmēģināt spēkus 20 dažādos sporta veidos, piemēram, tandēma riteņbraukšanā, sēdvolejbolā, peldēšanā, kā arī citās sporta aktivitātēs. Pasākuma apmeklētāji ReTV stāsta, ka izmēģinājuši handbike, riteņbraukšanu, noteikti izmēģināšot arī basketbolu un vēl visus pārējos iespējamos sporta veidus. Citi atzīst, ka patīk teniss un šaušana.

 

Parasporta svētku dienas patronese šogad ir vairākkārtējā Paralimpisko spēļu medaļniece, pasaules, Eiropas un Paralimpisko spēļu čempione, paravieglatlēte Diāna Krūmiņa. Viņa atzīst, ka šīs dienas galvenais mērķis ir labi pavadīt laiku, sniedzot ieskatu par katru no sporta veidiem un arī to, cik tehnisks ir, piemēram, viņas pārstāvētais sporta veids- sķēpmešana. Stāsta Diāna Krūmiņa: “Iesaistīt visus cilvēkus, izvilkt viņus, nu, teiksim tā, no mājām, jo ir daudzi, kuri varbūt sēž mājās un viņiem šī diena ir īpaša ar to, ka viņi satiekas ar sev līdzīgiem. Un galvenais ir tas, ka ne jau tikai cilvēki ar kustību traucējumiem vai garīgās atpalicības, te ir arī cilvēki – parasti cilvēki kā es saku, bez jebkādiem ierobežojumiem un viņi arī brīvprātīgi, un arī aktīvi paši iesaistās šajos sporta veidos.”

Parasporta svēktku jubilejas dienā, kopā ar dalībniekiem svētkos bija arī paralimpiskās kustības Latvijā patronese Valsts prezidenta kundze Andra Levite, uzsverot iekļaujošas sabiedrības nozīmīgumu: “Domāju, kā mēs izturamies pret vājākiem, švakākiem jeb malā nobīdītiem cilvēkiem, tas izsaka ļoti daudz par mūsu sabiedrību. Ja mēs esam iekļaujoši, tad mēs esam tiešām sabiedrība, kura ievēro vērtības. Es redzu cilvēkus smaidošus un priecīgus, un izmēģina visādus, dažādus sporta veidus. Es domāju, ka diena ir izdevusies.”

Ja salīdzina ar parasporta svētku pirmsākumiem, kad dalībnieku skaits bija ievērojami mazāks, gadu gaitā interese par iespēju iesaistīties dažādos sporta veidos ir tikai augusi. Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte norāda: “Pašā, pašā sākumā 2011. gadā tas bija Rīgā, Ķeizarmežā, tur bija 135 dalībnieki. Vislielākais skaits bija 2016. gadā, tad bija vairāk nekā 500 dalībnieki. Un pirms, tā teikt, kovida laika, tad bija 500. Šodien mēs esam 400, bet, nu, ir ļoti daudz jaunas sejas, man tiešām prieks redzēt bērnus, jauniešus. Agrāk kaut bērnu un jauniešu nebija tik daudz, tagad ir vairāk.” Parasporta svētkos pirmo reizi bija iekļauti vēl vairāki sporta veidi – orientēšanās, parariteņbraukšana, skriešana, tāllēkšana un golbols, ko var spēlēt cilvēki ar redzes invaliditāti.

Avots: ReTV

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.