Raksta attēls

Paravieglatlēts Bergs kronēts par Eiropas čempionu lodes grūšanā

2021.gada 4.jūnijs \\ Para vieglatlētika
Latvijas parasportists Edgars Bergs piektdien izcīnīja zelta medaļu Eiropas čempionātā (EČ) paravieglatlētikā lodes grūšanā. Bergs, kurš startēja F35 medicīnas grupā, zelta medaļu izcīnīja pēdējā jeb sestajā piegājienā, kad lodi aizgrūda 14 metrus tālu.

Viņa iepriekš labākais rezultāts bija trešajā piegājienā – 13,72 metri. Šāds rezultāts viņam ļautu izcīnīt bronzu.

Otro vietu ieguva Krievijas Paralimpiskās komitejas pārstāvis Aleksandrs Jeļmins, kurš lodi aizgrūda 13,95 metrus, bet itāli Niko Ruso bronzu izcīnīja ar 13,12 metrus tālu raidījumu. Tas viņam ir jauns personīgais rekords.

Bergam piektdien konkurenci kopumā sastādīja četri sportisti.

Latvijas sportists tikai vienā no sešiem mēģinājumiem lodi neaizgrūda vismaz 13,60 metru tālumā.

Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro paralimpiskajās spēlēs Bergs lodi aizgrūda 14,55 metru tālumā un uzstādīja jaunu Eiropas rekordu F35 medicīnas grupā.

Jau ziņots, ka Baiba Rorbaha ceturtdien izcīnīja trešo vietu vālītes mešanas sacensībās.

Kopumā Latviju Eiropas meistarsacīkstēs Polijā pārstāvēja pieci paravieglatlēti. Titulētie Latvijas paravieglatlēti Aigars Apinis un Diāna Dadzīte jau nodrošinājuši ceļazīmes uz 2021.gada Tokijas paralimpiskajām spēlēm.

Šīs ir pirmās vieglatlētikas sacensības kopš 2019.gada Pasaules čempionāta Dubaijā, kurās pēc Covid-19 pandēmijas sākuma piedalās arī sportisti no Latvijas. Līdz šim vairākas sacensības tika atceltas vai pārceltas.

Lai ievērotu visas epidemioloģiskās prasības un mazinātu Covid-19 izplatību, Eiropas čempionāta organizatori ir izveidojuši tā saukto “burbuli”, kurā sportisti dzīvo, trenējas un startēs sacensībās. Noteikumi paredz Covid-19 testēšanu ierodoties galamērķī, kā arī ik pēc četrām dienām un pirms došanās prom uz mājām. Pamest viesnīcu, ja tas nav saistīts ar treniņu procesu vai sacensībām, sacensību dalībniekiem nav atļauts, savukārt nozīmīgie starti tiks aizvadīti bez skatītāju klātbūtnes.

Eiropas čempionāts šogad pulcēs teju 600 labākos sportistu no visas Eiropas, sniedzot vēl pēdējo iespēju vieglatlētiem kvalificēties Tokijas paralimpiskajām spēlēm, kas plānotas augusta izskaņā.

Avots: LSM.lv

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.