Raksta attēls

Paravieglatlēts Silovs IWAS spēlē izcīna uzvaru šķēpa mešanas sacensībās

2022.gada 27.novembris \\ Para vieglatlētika

 Latvijas parasportists Dmitrijs Silovs svētdien IWAS spēlēs Portugālē izcīnīja uzvaru šķēpa mešanas sacensībās, kamēr Gatis Niedre bija otrais diska mešanā. 

Silovs, piedaloties sacensībās F35-38 medicīnas grupā, savā labākajā mēģinājumā šķēpu meta 49,09 metru tālumā un tika pie 986 punktiem, kas bija augstvērtīgākais rezultāts desmit sportistu konkurencē.

“Ar startu esmu apmierināts, rezultāts ir labs. Kopumā par sacensībām esmu priecīgs, un tagad var gatavoties nākamajām,” Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) citē Silova teikto.

Sestdien Silovs izcīnīja bronzas medaļu lodes grūšanā.

Tikmēr diska mešanā medicīnas grupā F55 Niedre ar 23,62 metru tālu metienu izcīnīja otro vietu starp astoņiem sportistiem. “Gribēju labāk un tālāk, bet – kā ir, tā ir. Centos mazliet pamainīt tehniku, šajā noteikti jūtos labāk, bet redzu, ka jāstrādā vēl,” uz savu svētdienas staru atskatījās Niedre.

Pasākums, kuru rīko Starptautiskā Federācija sportistiem ratiņkrēslos un ar amputācijām (IWAS), notiek trīs individuālajos sporta veidos – vieglatlētikā, peldēšanā un pauerliftingā -, kā arī pirmoreiz – futbolā cerebrālās triekas skartajiem sportistiem. Latvija pārstāvēta ar desmit parasportistiem vieglatlētikā un peldēšanā.

Vieglatlētiem IWAS spēļu sacensībās būs iespējas izpildīt kvalifikāciju nākamā gada pasaules čempionātam Parīzē.

IWAS pasaules spēles šajā Portugāles pilsētā norit jau otro reizi. Spēļu mērķis ir iedvesmot sportistus tiekties uz dalību paralimpiskajās spēlēs un topošajiem sportistiem sniegt pirmo starptautisko sacensību pieredzi.

Avots:LETA

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.