Raksta attēls

Pārsons: Parīzei ir potenciāls sarīkot visu laiku labākās paralimpiskās spēles

2022.gada 10.oktobris \\ Para vieglatlētika

Parīzei ir potenciāls sarīkot visu laiku labākās paralimpiskās spēles, uzskata Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) prezidents Endrū Pārsons.

Sestdien Parīzē piedaloties paralimpiskajā dienā, Pārsons atzīmēja, ka 2012.gada Londonas spēles pacēla Paralimpisko kustību jaunā līmenī. Arī Riodežaneiro sarīkojusi labu četrgades sporta forumu, bet Tokijai potenciālu liedza sasniegt Covid-19 pandēmija.

“Esam uz pareizā ceļa un progresējam, spēles iespaido cilvēkus visā pasaulē. Un spēles Parīzē būs vēl viens solis uz priekšu. Tām ir potenciāls kļūt par visu laiku labākajām paralimpiskajām spēlēm,” ziņu aģentūra “Reuters” citē Pārsona teikto.

Parīzei spēļu organizēšanā jāizdara daudz mājasdarbu, piemēram, tikai 3% Francijas galvaspilsētas metro staciju ir pieejamas personām ar invaliditāti.

“Negaidām, ka paralimpiskās spēles palīdzēs atrisināt gadiem neatrisinātās problēmas. Pagaidām nav reāli prasīt, lai pilnībā viss publiskais transports būtu pieejams. Mēs gribam, lai tiek pievērsta lielāka uzmanībai pieejamībai. Ne tikai spēlēs, bet arī vairākus gadus pēc tam. Pēc spēlēm tas jau ir pašas sabiedrības uzdevums turpināt tiekties uz lielāku iekļaušanu,” stāstīja Pārsons.

Parīzes paralimpiskās spēles, kas 2024.gadā norisināsies no 28.augusta līdz 8.septembrim, būs vērienīgākās paralimpiskās spēles vēsturē, 22 sporta veidos sadalot 549 medaļu komplektus. Uz spēlēm plānots pārdot 3,4 miljonus biļešu un sagaidāms, ka tās sasniegs vēsturiski lielāko auditoriju medijos.

Pirms tam no 26.jūlija līdz 11.augustam norisināsies Parīzes olimpiskās spēles.

Avots: LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.