Pasaules orientēšanās diena notiks Ķemeros

2016.gada 6.maijs \\ Orientēšanās

Aizvien tālāk vēsturē aiziet tie laiki, kad sabeidrībai par orientēšanās bija tikai viens uzskats – skriešana pa mežu …

Kopš 19. gadsimta nogales, kad Norvēģijā notika pasaulē pirmās publiskās orientēšanās sacensības, līdz mūsdienām šis sporta veids ir kļuvis daudzveidīgs un klasificējās četrās galvenās orientēšanās sporta disciplīnās un vairākos paveidos, kā rezultātā tā popularitāte aug acīm redzami un patreiz starptaustikās orientēšanās federācijas biedri ir 80 valstis no visiem mūsu planētas kontinetiem.

Mūsdienās šis sporta veids ir pieejams arī cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām un pat lēnas un mierīgas pastaigas cienītājiem jo no četrām starptautiski atzītajām orientēšanās disciplīnām ir Taku orientēšanās un vēl ir dažādi orientēšanās sporta paveidi, kuros spēks un ātrums nav izšķirošais rādītājs, bet gan lai sasniegtu augstu rezultātu ir vajadzīga precizitāte, uzmanība un atjautība.

Šogad starptautiskā orientēšanās federācija 11. maiju ir pasludinājusi par PASAULES ORIENTĒŠANĀS DIENU ar mērķi pārspēt pasreizējo Ginesa rekordu, kad 2003. gadā Šveicē, 1381 vietās, dažādās distancēs startēja 207979 dažāda vecuma zaļā stadiona cienītāji. Šoreiz mērķis ir lai 11. maijā visā pasaulē orientēšanās distancē dotos vismaz 250000 jaunieši.

Pateicoties Jūrmalas pilsētas domes finansiālajam un morālajam atbalstam, Latvijas orientēšanās federācija sadarbībā ar orientēšanās klubu „Liedags” un citiem sadarbības partneriem, 11. maijā Ķemeros rīkos ORIENTĒŠANĀS FESTIVĀLU, kurā katrs dalībnieks ar savu startu būs arī pasaules orientēšanās dienas, Ginesa rekorda uzstādīšanas līdzdalībnieks.

Festivālā sacensības norināsies četros orientēšanās veidos:

Orientēšanās sprintā un orientēšanās labirintā noteicošais rādītājs būs prasme lasīt karti un pēc iespējas ātrāk paveikt distanci;

Savukārt Taku orientēšanās TempO distancē un Fotoorientēšanās noteicošais rādītājs būs precizitāte, uzmanība un atjautība.

ATBRAUC, ATNĀC, PAMĒĢINI un TEV IEPATIKSIES!!!

Nolikums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.