Raksta attēls

PČ ratiņkērlingā triumfē Ķīna, Latvija saglabā vietu A divīzijā

2019.gada 11.marts \\ Ratiņkērlings

Šodien, 10.martā ar Ķīnas uzvaru Stirlingā, Skotijā noslēdzās 2019.gada pasaules ratiņkērlinga čempionāts A divīzijā. Pirmo reizi vēsturē tajā startēja arī Latvijas izlase, kura, ieņemot 9.vietu kopvērtējumā, saglabāja vietu augstākajā divīzijā.

Pēc pamatturnīra sešas labākās izlases nodrošināja vietu cīņā par medaļām. Ķīnas un Norvēģija izlases pa tiešo nokļuva pusfinālā, jo attiecīgi ieņēma pirmo un otro vietu. Savukārt kvalifikācijas spēlē par atlikušajām divām pusfināla vietām sacentās Skotija (3.vieta) ar Slovākiju (6.vieta) un Šveice (4.vieta) ar Koreju (5.vieta). Ja Korejai viegli izdevās tikt galā ar saviem pretiniekiem, pieveicot tos sešos endos ar 10:2. Tad otrs pusfinālists tika noskaidrots tikai ekstra endā, kurā pēdējā akmens tiesības izmantoja Skotija, lai ar 7:6 pārspētu slovākus.

Līdz ar to Skotija pusfinālā tikās ar norvēģiem, bet otrā pusfināla spēlē Āzijas duelis Ķīna pret Koreju. Uzvarējuši pēdējās četras čempionāta spēles, skoti nedomāja apstāties. Spēles sākums pret Norvēģiju viņiem bija veiksmīgs, kas ļāva pēc pus spēles – četriem endiem izvirzīties vadībā ar 4:2. Līdz pat spēles beigām Skotija neatdeva pretiniekiem iniciatīvu un svinēja uzvaru ar 7:3. Savukārt otrajā pusfināla spēlē kaujiniecisks neizšķirts 2:2 pēc pieciem endiem. Sestajā Ķīnai izdodas paņemt divus punktus, ko septītajā endā papildināja ar vienu nozagtu, iegūstot trīs punktu pārsvaru (5:2). Šo starpību pēdējā endā korejieši nespēja atspēlēt un pie šāda rezultāta spēle arī noslēdzās, Ķīnai pēc divu čempionātu pārtraukuma iekļūstot finālā.

Fināla spēlē līdz pat septītajam endam neviena no komandām pretiniekiem nedeva iespēju gūt vairāk kā punktu endā. Pateicoties nozagtajam punktam trešajā endā, ķīnieši pēc sešiem endiem bija vadībā pret Skotijas izlasi ar 3:2. Beidzot divi punkti tika gūti septītajā endā (5:2), ko Ķīnas izlase nosargāja, jo astotajā skotiem neizdevās atspēlēties. Līdz ar to Ķīnas izlases skips Haitao Vangs savam Phjončhanas paralimpisko spēļu zeltam pievienoja arī pasaules čempionāta zelta medaļu, ko līdz šim nebija izdevies izcīnīt. Savukārt mājiniece Skotija 2017.gada bronzas medaļu šogad nomainīja pret sudrabu.

Bronzas spēlē tikās 2017.gada čempione Norvēģija ar Korejas izlasi. Pārsteidzoši labs korejiešiem izdevās spēles sākums, otrajā endā paņemto četrus punktus un trešajā nozogot divus, kas deva komfortablu pārsvaru ar 6:1. Norvēģijai pēc piektā enda izdevās pietuvoties līdz -3 (3:6), bet jau nākamajā endā Koreja izcīna vēl trīs punktus (9:3), ko norvēģi vairs neatspēlē un beigās pie rezultāta 10:3 tiek paspiestas rokas. Korejieši atkārto 2016.gadā sasniegto rezultātu, izcīnot bronzas medaļas.

Latvijas izlase veiksmīgi iesāka šo čempionātu ar uzvaru pār Kanādu. Turpinājumā tika gūtas uzvaras arī pret Skotiju, Koreju, Šveici un Vāciju. Lai gan pēdējās divās sacensību dienās tika piedzīvoti četri zaudējumi, tomēr ar piecām uzvarām 11 spēlēs pietika, lai startētu A divīzijā arī nākamgad. Jau zināms, ka 2020.gada čempionāts no 29.februāra līdz 7.martam norisināsies Vetcikonā, Šveicē, bet 2019. gadā no 28.novembra līdz 2.decembrim Lohjā, Somijā B divīzijā atkal tiks noskaidrotas trīs valstsvienības, kuras iekļūs A divīzijā.

Latvijas ratiņkērlinga izlases trenera Arņa Veidemaņa komentārs pēc aizvadītā čempionāta:

“Gribu pateikties komandai par ieguldīto darba apjomu pēdējo divu gadu garumā. Tas bija to vērts! Esam pilntiesīga A divīzijas komanda pēc parādītā snieguma. Kā arī liels paldies fizioterapeitei Signei Rinkulei par iespēju justies aprūpētiem un drošiem par savu veselību.

Lai pacīnītos par medaļām pietrūka tikai pieredzes trūkums šāda līmeņa sacensībās. Milzīgais uztraukums un katras spēles cena neļāva izvēlēties pareizos taktiskos lēmumus.

Gan ledus, gan akmeņu rokturi radīja lielas problēmas visām komandām. Akmeņi tika pāroti nevis pēc laika, bet gan pēc iespējas kvalitatīvi izmest ar konkrēto nūjas uzgali. Sāp izlaistā uzvara pret ASV pēdējā endā, kas neļāva turpināt cīņu par medaļām. Tomēr spertais solis paralimpisko spēļu virzienā protams sniedz gandarījumu. Kā jutās kērlinga lielvalstis Kanāda un ASV, jūs varat iedomāties.”

Šajā čempionātā tika piešķirti nākamo ziemas paralimpisko spēļu kvalifikācijas punkti, Latvijai par 9.vietu saņemot četrus. Startējot arī nākamajā gadā tiksim pie punktiem, kas nozīmē, ka Latvijai ir lielas izredzes tikt uz 2022.gada Pekinas paralimpiskajām ziemas spēlēm.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, treneris – Arnis Veidemanis, fizioterapeite – Signe Rinkule.

Visu spēļu rezultāti: http://wwhcc2019.worldcurling.org/

Izšķirošo spēļu rezultāti:

7:6 Skotija – Slovākija /3.vieta pret 6.vietu/

10:2 Koreja – Šveice /4.vieta pret 5.vietu/

5:2 Ķīna – Koreja /pusfināls/

7:3 Skotija – Norvēģija /pusfināls/

10:3 Koreja – Norvēģija /spēle par 3.vietu/

5:2 Ķīna – Skotija /fināls/

Kopvērtējums:

1.vieta – Ķīna

2.vieta – Skotija

3.vieta – Koreja

4.vieta – Norvēģija

5.vieta – Šveice

6.vieta – Slovākija

7.vieta – Krievija

8.vieta – Igaunija

9.vieta – Latvija

10.vieta – Kanāda /uz B divīziju/

11.vieta – ASV /uz B divīziju/

12.vieta – Vācija /uz B divīziju/

Foto: WCF/Tom Rowland

Latvijas ratiņkērlinga izlase pasaules čempionātā startē ar Latvijas Paralimpiskā komitejas un Latvijas Kērlinga asociācija atbalstu.

Pasākums

Pasaules čempionāts ratiņkērlingā, A grupa
2019.gada 2.marts līdz 2019.gada 10.marts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.