Raksta attēls

Pēc diviem gadiem atkal savā laikā …

2022.gada 20.aprīlis \\ Orientēšanās

Aizvien šaurāks kļūst tāds rīdzinieku loks, kuri brīnās un jautā kas notiek, ieraugot pilsētas parkos un pat ielās, ar karti rokās skrienošus dažādu gadu gājumu gan aktīvus sportistus, gan arī vienkāršus veselīgā dzīves veida cienītājus. Ko nu tur vairs brīnīties, kad jau 20 gadus pilsētā norisinās tradicionālās orientēšanās sprinta skrējiena sacensības.

2022. gada otrajās Lieldienās, pateicoties Rīgas pilsētas izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstam, Orientēšanās klubs “MONA” Rīgas centrā rīkoja pirmās šāda orientēšanās sporta veida sacensības ar skanīgu nosaukumu “LIELDIENU BALVA”.

Kopš 2009. gada, pateicoties gan Latvijas Orientēšanās federācijas, gan sacensību rīkotāju sapratnei par sabiedrības sociālās integrācijas lielo nozīmi, šī skaistā orientēšanās pasākuma programma tika papildināta ar Taku Orientēšanās disciplīnu (turpmāk tekstā “Taku-O”). Tas nozīmē to, ka šis pasākums turpmāk kļuva pieejams ne tikai orientēšanās skrējiena cienītājiem vien, bet arī lēnas un mierīgas pastaigas cienītājiem, kā arī tiem cilvēkiem, kuri pārvietojas ar palīglīdzekļiem (t.i. ratiņkrēslā, ar kruķiem vai spieķi, pavadītāja rokas atbalstu utml.).  Taku-O disciplīna no orientēšanās skrējiena atšķiras ar to, ka ātrums nav izšķirošais rādītājs, bet gan precizitāte, uzmanība un atjautība.

Kopš 2020. gada Orientēšanās skrējiena vadības grožus savās rokās pārņēma Orientēšanās klubs “OZONS”, un protams mantojumā līdzi ņemot arī sadarbību ar Biedrību “TACIŅA”, kura Rukšānu ģimenes vadībā, rūpējas par Taku-O sacensību nodrošināšanu ar kartēm, distancēm un pārējiem organizatoriskajiem darbiem.

Diemžēl Covid-19 noziedzīgā plosīšanās gan Latvijā, gan pasaulē, izsita no ierastā ritma ne vienu vien pasākumu un orientēšanās sacensības šajā ziņā nebija izņēmums, jo divus gadus pēc kārtas “LIELDIENU BALVA” bija norisinājusies augusta otrajā pusē.

Kaut arī visai lēni, tomēr ir uzsākusies Covid-19 pakāpeniska atkāpšanās, līdz ar to šogad tradicionālais un skaistais orientēšanās pasākums “LIELDIENU BALVA”, pēc diviem gadiem atkal norisinājās savā laikā.

Š.g. 15. aprīlī jeb Lielajā piektdienā, Ziemeļblāzmas parkā orientēšanās skrējiena sprinta sacensībās piedalījās 415 dažādu gadu gājumu dalībnieki no visas Latvijas orientēšanās klubiem un biedrībām, kā arī viesi no mūsu kaimiņu zemēm Lietuvas un Igaunijas.

Ne viens vien no viņiem izmantoja izdevību “nošaut divus zaķus”, t.i. pēc orientēšanās skrējiena paveiktās distances, atsildīšanās vai vienkārši treniņa nolūkos izstaigāt arī Taku-O distanci.

Taku-O sacensību uzvarētāji:

Atklātajā “Elites” grupā Normunds Narvaišs (TSK-Sprīdītis) izcīnot 19 punktus no 20 iespējamajiem;

Atklātajā jauniešu grupā Kristaps Mierlauks (TSK-Sprīdītis) 18 punkti;

PARA “Elites” grupā Vjačeslavs Lukaševičs (ISRK-Krāslava)17 punkti;

Atklātajā “B” grupā Inta Tabaka (Rīga) izcīnot 7 punktus no 10 iespējamajiem;

PARA “B” grupā Arturs Pjatļinskis (Solis plus)5 punkti.

Taku-O sacensību rezultāti, distanču uzdevumu un risinājumu kartes ir apskatāmas šajā vietnē:

http://www.taku-o.lv/ 

Raksts par orientēšanās sprinta skrējienu, ievērības cienīgu sportistu komentāri, rezultāti, foto, video un daudzas citas interesantas lietas ir apskatāmas šajā vietnē:

https://ej.uz/O_Sprints 

Pasākums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.