Raksta attēls

Pirmo reizi Latvijā parahokeja pasaules čempionāta “zelta spēle” TV ekrānos – kanālā “360TV Hokejs”

2019.gada 26.aprīlis \\ Para ledus hokejs

“Latvijas Para Ledus Hokeja Federācija”, sadarbībā ar “Starptautisko Paralimpisko komiteju” un “Tet” piedāvā Latvijas skatītājiem unikālu iespēju iepazīt parahokeju, tiešraidē vērojot Pasaules Čempionāta spēli parahokejā, kas norisināsies Ostravā, Čehijā. 4. maijā plkst. 17.30 īpaši hokejam izveidotajā kanālā “360TV Hokejs” ieskatu ziemas paralimpisko spēļu disciplīnas sporta veidā sniegs dinamiskākā no Pasaules Čempionāta sacensībām – “zelta cīņa” – visaugstākā līmeņa parahokeja spēle šajā gadā.

“Nepārspīlējot saku – šī ir izcila iespēja Latvijas sporta faniem vērot to hokeja disciplīnu, kuru pie mums zina vismazāk – parahokeju. Mēs kā jaunākie Latvijas paralimpiešu saimes dalībnieki ļoti lepojamies, ka līdzās informatīvajiem pasākumiem, iepazīšanās treniņiem un citām aktivitātēm, kuras vēršam uz cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, visiem hokeja draugiem kopā varēsim sniegt šo sporta veida demonstrējumu,” komentē “Latvijas Para Ledus Hokeja Federācijas” prezidente Jekaterina Bistrova.

Pasaules Čempionāts parahokejā 2019.gadā norisinās Čehijas pilsētā Ostravā, kur laika posmā no 27.aprīļa līdz 4.maijam sacentīsies elites grupas pārstāvji – Čehijas, Zviedrijas, Itālijas, Kanādas, Norvēģijas, Dienvidkorejas, ASV un Japānas parahokeja valstsvienības. 2.maijā paralēli čempionātam norisināsies arī Nāciju pārstāvju sanāksme, kurā piedalīsies arī Latvijas pārstāvji.

“Para ledus hokeja Pasaules čempionāta zelta spēles demonstrēšana televīzijā ir nozīmīgs solis paralimpiskā sporta attīstībā Latvijā. Lai gan daži ziemas paralimpiskie sporta veidi tika translēti arī Phjončhanas Ziemas paralimpisko spēļu laikā, hokejs nebija viens no tiem. Tieši tādēļ ir prieks, ka mums ir iespēja sabiedrībai parādīt, cik daudzveidīgs un azartisks ir šāds sports. Esam hokeja lielvalsts, un ceram, ka 2026.gadā Paralimpiskajās spēlēs piedalīsies arī Latvijas Para ledus hokeja izlase!”, stāsta “Latvijas Paralimpiskās komitejas,” prezidente Daiga Dadzīte.

“Latvijā ir labākie hokeja līdzjutēji, tādēļ priecājamies, ka šogad saviem skatītājiem varam nodrošināt ne tikai visas Pasaules čempionāta hokejā spēles, bet arī pavisam ko jaunu – cīņu par zeltu parahokejā. Šī ir iespēja mums un plašākai sabiedrībai iepazīt jaunu disciplīnu un just līdzi labākajiem!” Tet izklaides pakalpojumu daļas direktore Inga Alika-Stroda.

“Es lepojos, ka Latvijā varēsim parādīt visaugstākā līmeņa parahokeju TV ekrānos – tas noteikti veidos izpratni, ka cilvēku ar invaliditāti sports ir tikpat dinamisks un emocijām bagāts, kā “Starptautiskās Hokeja federācijas” vai “Nacionālās Hokeja līgas” mači,” skaidro “Latvijas Para Ledus Hokeja Federācijas” ģenerālrekretārs Mareks Matisons.

Sestdien, 4. maijā, plkst. 17.30 Pasaules čempionāta spēle parahokejā tiks demonstrēta “Tet” īpaši Pasaules čempionātam hokejā izveidotajā kanālā “360TV Hokejs”. Kanāls būs pieejams jau no 3. maija un līdz pat 10. maijam piedāvās aizraujošāko pagājušā gada pasaules čempionāta hokejā spēļu atkārtojumus. Savukārt 10. maija pēcpusdienā tiks dots starts šī gada čempionātam. Turklāt tieši 360TV Hokejs piedāvās iespēju tiešraidē just līdzi čempionāta atklāšanas spēlei, kurā uz ledus satiksies divas hokeja lielvalstis – Somija un Kanāda. Kopumā kanāls nodrošinās 13 ekskluzīvas tiešraides, kā arī 360TV un LTV7 rādīto spēļu atkārtojumus, dodot iespēju vienuviet baudīt visas 64 spēles ar pasaules labāko hokeju.“360TV Hokejs” visas spēles pārraidīs HD kvalitātē un būs pieejams Helio interaktīvās televīzijas (kanāls nr. 126) un Shortcut skatītājiem.

Pasaules čempionāts hokejā arī šogad būs skatāms kanālos LTV7, 360TV un īpaši izveidotajā kanālā 360TV Hokejs. Kanāls 360TV piedāvās 33 ekskluzīvas spēļu tiešraides, kā arī “Hattrick. Hokejs ar Puči” pirms spēļu studijas. Tajās Armands Puče skatītājus iesildīs gaidāmajai spēlei un ziņos par čempionāta aktualitātēm, bet notikumus uz ledus analizēs Oļegs Sorokins. Par fanu emocijām, skaļākajiem skandāliem un spēļu aizkulisēm īpašās reportāžās no Bratislavas ziņos “Hattrick” komandas pārstāvis – daudzsološais YouTuberis un interneta personība Armands Jaunzems. Savukārt LTV7 būs skatāmas tiešraides no visām Latvijas izlases spēlēm, bet pirms vakara spēlēm skatītājus priecēs hokeja studijas ar prognozēm, analīzi un ekspertu komentāriem Armanda Pučes un Oļega Sorokina vadībā. Jaunāko informāciju no čempionāta norises vietas LTV ziņu izlaidumos vēstīs sporta žurnālisti Dāvids Erenštreits un Matīss Timofejevs. Hokeja zīmē aizritēs arī raidījums “Sporta studija” un spēlēm varēs sekot līdzi arī sabiedrisko mediju satura atskaņotājā Replay.lv un mobilajā lietotnē Replay LTV.

Uzziņai:

“Latvijas Para Ledus Hokeja Federācija” 2019.gada janvārī kļuvusi par pilntiesīgu “Latvijas Paralimpiskās komitejas” dalīborganizāciju, tādējādi izpildot atzīšanas procedūru – apliecinot savu piederību parasportam, un izvirzot mērķus 2026.gadā piedalīties kā nācijas izlase Paraolimpisko spēļu disciplīnā – parahokejā.

Para ledus hokejs (angļu: Para ice hockey; arī roku hokejs vai kamaniņu hokejs (angļu: ice sledge hockey, sled hockey)) ir komandas sporta spēle uz ledus, analoga hokejam ar ripu, taču domāta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Divas spēlētāju komandas, kurās ir līdz 15 dalībnieku, sacenšas savā starpā, pārvietojoties pa ledu ar speciālām kamaniņām un ar hokeja nūju palīdzību cenšas izdarīt pēc iespējas vairāk metienu pretinieka vārtos, aizsargājot savējos. Uzvar komanda, kas iemetusi visvairāk ripu pretinieka vārtos. Komandas sastāvā paralēli var piedalīties dažādu dzimumu atlēti – tādējādi šis ir viens no demokrātiskākajiem un iekļaujošākajiem komandu sporta veidiem. Para ledus hokejs ir iekļauts paraolimpisko ziemas spēļu programmā.

Parahokeja kustības aktivitātes Latvijā ir iespējamas pateicoties “Starptautiskās Paralimpiskās komitejas” “Agitos fonda” granta finansējumam un “Latvijas paralimpiskās komitejas” līdzfinansējumam. Parahokeju atbalsta “Tet”, “Mass portal”, “Mobilly” un “Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari””.

“Latvijas Para Ledus Hokeja Federācija” sociālo mediju platformu vidē atrodama izmantojot tēmturi #ParaLedusHokejs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.