Ratiņbasketbolisti aizvada šī gada Latvijas čempionāta pirmo kārtu

2017.gada 16.janvāris \\ Ratiņbasketbols

Sestdien, 14. janvārī, Jelgavas Olimpiskajā centrā norisinājās Latvijas Ratiņbasketbola čempionāta 1.kārta, kur sadraudzības spēlē piedalījās divas ratiņbasketbolistu komandas – Ghetto Team un Jūrmala SIVA. Četru ceturtdaļu laikā, pārāka izrādījās komanda Ghetto Team, pārspējot jūrmalniekus ar 54-36.

Ratiņbasketbols ir viens no paralimpiskajiem sporta veidiem jau kopš 1960.gada – līdz ar to, tieši ratiņbasketbols tiek uzskatīts par vienu no vecākajiem sporta veidiem paralimpiskajā sportā. Ratiņbasketbola noteikumi ir visai līdzīgi tiem, kādi tie ir parastajam basketbolam – laukuma izmērs, kā arī groza augstums un līnijas ir nemainīgas. Katra komanda sastāv no 12 spēlētājiem, kur 5 atrodas uz laukuma. Spēlētājus klasificē pēc punktu sistēmas no 1.0 līdz 4.5 punktiem, un, jo lielāks punktu skaits, jo mazāka invaliditātes pakāpe. Uz laukuma vienlaicīgi nevar atrasties spēlētāji, kuri kopā veido 14 punktus. Spēlētājs nedrīkst „ceļot” ar bumbu – ik pēc divām ratiņkrēsla pastumšanām ar rokām, bumba ir jādriblē vai jāpiespēlē citam spēles dalībniekam.

Līdzīgi kā parastajā basketbolā, arī trīspunktu un sodu metienu līnijas atrodas turpat, un tieši tas pats attiecas uz punktiem – par metienu no trīspunktu līnijas pienākas 3 punkti, par parastu metienu – 2, bet par soda metienu pienākas 1 punkts. Sodi tiek piešķirti par divu ratiņkrēslu sadursmi, sišanu pa rokām, strīda bumbu, speciālām klupināšanām ar ratiņkrēslu u.tml.

Ja arī Tu vēlies pievienoties Latvijas Ratiņbasketbola saimei, zvani Aigaram Miklāvam – 29194906, kas ir viens no galvenajiem šī sporta veida kūrētājiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.