Raksta attēls

Ratiņbasketbolisti Eiropas čempionāta B divīzijā ierindojas 8.vietā

2018.gada 13.jūlijs \\ Ratiņbasketbols

Īsi pirms Līgo nakts Latvijas Ratiņbasketbola izlase devās uz Beļģiju, lai aizvadītu Eiropas Čempionātu B divīzijā vīriešiem, kur spēkiem mērojās ar vairākiem augsta līmeņa spēlētājiem no Beļģijas, Austrijas, Krievijas un Zviedrijas.

Latvija savu cīņu Eiropas čempionātā iesāka labi – ar rezultātu 54-51 mūsu puiši izcīnīja vērtīgu uzvaru pār Zviedrijas ratiņbasketbolistiem. Tās pašas dienas vakarā jau otrā spēle, kur gan sāpīgs zaudējums pret mājniekiem beļģiem, piekāpjoties favorītiem ar rezultātu 44-86.

Sīva cīņa, tomēr vēl viens zaudējums Latvijai. Spēlē pret Austriju Latvijas Ratiņbasketbolisti piekāpjas valstsvienībai ar rezultātu 44-61. Šajā spēlē īpaši izcēlās Kārlis Gabranovs un Gatis Veinbergs, kur abi guva pa 10 punktiem, savukārt Kārļa Podnieka kontā – 9 gūti punkti.

Zaudējumu Latvijas valstsvienība piedzīvoja arī spēlē pret Krieviju, zaudējot ar rezultātu 38-61, savukārt cīņā par 7.-8.vietu mūsējie piekāpjas nesen uzvarētajai Zviedrijai.

“Protams, neesam pilnībā apmierināti ar rezultātu, tomēr cīnījāmies! Vislielākais prieks tieši par jaunajiem puišiem, kas sevi nežēloja uz laukuma, cenšoties pierādīt, uz ko ir spējīgi,” bilst Aigars Miklāvs, Latvijas Ratiņbasketbola izlases menedžeris un Latvijas Ratiņbasketbola federācijas ģenerālsekretārs. Viņš arī saka, ka šobrīd puišiem ieplānota atpūta, lai ar jauniem spēkiem varētu uzsākt nākamo ratiņbasketbola sezonu.

Komandas, kas šajā Eiropas Čempionātā bija vislabākās, iekļuva A divīzijā, iegūstot iespēju cīnīties par ceļazīmēm uz Tokijas Vasaras Paralimpiskajām spēlēm, kas norisināsies jau 2020. gada vasarā. Šoreiz iespēju startēt A divīzijā izcīnīja Austrija, kas starp A divīzijas komandām atgriežas pēc 20 gadu pauzes, kā arī Krievija, kas ir šī gada B divīzijas Eiropas Čempiona ieguvēja.

Latvijas Ratiņbasketbola komanda izsaka lielu paldies Latvijas Paralimpiskajai komitejai, Latvijas Basketbola savienībai, Rīgas Brīvostai, Ghetto Games, Ventspils Olimpiskajam centram, viensīcai TIGRA, uzņēmumam Rifs, Sia Erviteks, Sporta Laboratorijai, Priekuļu tehnikumam, IK Norle, Tomam, Dacei un Maksimam, kā arī ģimenēm, draugiem un līdzjutējiem par atbalstu – jūs esat vislabākie!

Latvijas komandas sastāvs:
Spēlētāji: Agris Lasmans,Kārlis Podnieks,Kaspars Turks,Kārlis Gabranovs,Elvis Urga,Dmitrijs Rukavišņikovs,Gatis Vienbergs, Ralfs Bundziņš,Andrejs Kirillovs
Spēlējošais treneris: Raimunds Beginskis
Otrais treneris: Aivars Konapackis
Fizioterapeiti: Dace Sūna, Maksims Trivoškevičs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.