Raksta attēls

Ratiņkērlingisti cīnīsies par pirmo Latvijas čempionu titulu jauktajos pāros

2020.gada 26.oktobris \\ Ratiņkērlings

Laika posmā no 26. līdz 29.oktobrim Rīgā, Kērlinga hallē tiks noskaidrota Latvijas jaukto pāru ratiņkērlinga izlase. Debijas čempionātā startēs četras komandas.

Kērlings un Pasaules kērlinga federācija nestāv uz vietas, un turpina attīstīt jaunas disciplīnas. Par jaunāko ir kļuvusi ratiņkērlinga jaukto pāru disciplīna, kura šā gada 6.septembrī ar pozitīvu balsojumu tika akceptēta pasaules kērlinga tiešsaistes kongresā. Lai to iekļautu 2026.gada Milānas-Kortīnas ziemas paralimpisko spēļu sarakstā, ir jāuzsāk pasaules čempionātu rīkošana. Somijas pilsēta Lohja būs pirmā, kas uzņems jaukto pāru ratiņkērlinga izlases, lai no 12. līdz 17.janvārim noskaidrotu pasaules čempionu.

Šī disciplīna no parastās ratiņkērlinga disciplīnas atšķiras ar to, ka komanda sastāv tikai no diviem spēlētājiem – pa vienam no sieviešu un vīriešu dzimuma. Noteikumi ir tādi paši kā tradicionālajā jaukto pāru disciplīnā, tikai bez birstēšanas.

Latvija ratiņkērlingā šogad sasniedza augstāko atzīmi, izcīnot tiesības startēt 2022.gada paralimpiskajās ziemas spēlēs Pekinā, Ķīnā. Vai arī jauktajos pāros mūsu ratiņkērlingistiem izdosies tik pat veiksmīgs starts?

Pirmais Latvijas čempiona tituls tiks noskaidrots četru komandu starpā. No tām divas būs Kērlinga kluba Rīga komandas – Poļina Rožkova/Sergejs Djačenko, Diāna Dadzīte/Ojārs Briedis un divas paralimpiskās kērlinga apvienības “Alliance” komandas – Jūlija Pavlovska-Killiane/Aleksandrs Dimbovskis un Gaļina Pavlova/Aleksandrs Vitohins.

Komandas vispirms aizvadīs divu apļu pamatturnīru, pēc kura divas labākās komandas finālturnīrā sacentīsies trīs spēļu sērijā līdz kādas komandas divām uzvarām. Spēles par trešo vietu netiks izspēlētas. Pārējo vietu sadalījumu noteiks pēc pamatturnīra rezultātiem.

Finālspēles notiks ceturtdien, 29.oktobrī plkst. 09:00, 14:00 un 18:30, ja būs nepieciešama trešā – izšķirošā spēle. Skaties visas spēles tiešraidē Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā.

Online rezultāti: http://www.curling.lv/cempionati/ratinkerlings-jauktie-pari#rezultati

Tiešraide: https://www.youtube.com/channel/UC5Q1I_SEGgQ-jCNJmQDnSfg

Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

Čempionātu organizē Latvijas Kērlinga asociācija ar Latvijas Paralimpiskās komitejas, Latvijas Sporta federāciju padomes un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Pasākums

Latvijas čempionāts ratiņkērlingā jauktajiem pāriem
2020.gada 26.oktobris līdz 2020.gada 29.oktobris

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.