Raksta attēls

Ratiņkērlingisti Skotijā izcīna augsto 4.vietu

2022.gada 24.oktobris \\ Ratiņkērlings

Skotijas pilsētā Stirlingā no 18. līdz 21.oktobrim Latvijas otra labākā ratiņkērlinga komanda piedalījās “Stirling Wheelchair Curling International 2022” turnīrā. Ar trim uzvarām septiņās spēlēs mūsējie ierindojās uzreiz aiz pirmā trijnieka, bet par turnīra uzvarētājiem kļuva Lielbritānijas izlase.

Septīto reizi Stirlingā pulcējās spēcīgas ratiņkērlinga nācijas no Norvēģijas, Itālijas, Igaunijas, Latvijas un Šveices, kā arī Lielbritānijas izlase, komanda no Anglijas un vietējā Stirligas kluba komanda.

Sīkāk par mūsējo gaitām šajās sacensībās komentē komandas treneris Kirils Savuškins:
“Vispirms vēlos pateikties Latvijas Kērlinga asociācijai un Latvijas Paralimpiskajai komitejai par iespēju piedalīties starptautiskā turnīrā Skotijā. Tā ir lieliska pieredze gan dalībniekiem, gan trenerim. Diemžēl veselības stāvokļa dēļ ar mums nebija Jurijs Volgins. Domāju viņš varētu mums palīdzēt parādīt vēl labāku rezultātu.

Noteikti var teikt, ka mūsu komanda nebija vāja, bet katrā savā spēlē spēja parādīt raksturu. Mēs zaudējām visas rīta sesijas un uzvarējām vakarā. Visdrīzāk lieta slēpjas iesildīšanā un te tas drīzāk ir akmens manā dārziņā.

Pirmā tikšanās noslēdzās ar intrigu līdz pēdējam metienam un viena akmens pārsvaru Norvēģijas izlasei (8:7). Vakara sesijā pret vietējo Stirlingas komandu pēc piektā enda rezultāts bija 7:1 mūsu labā, bet pēc sestā enda pretinieks paspieda rokas.

Nākamajā dienā rīta sesijā tikāmies ar Itālijas izlasi tās labākajā sastāvā. Tikai pretinieku komandas skipa metiens sarežģītā situācijā palīdzēja viņiem uzvarēt ar 8:6. Vakara sesijā mēs tikāmies ar Angliju. Angļi nebija spēcīgākajā sastāvā, tikai divi spēlētāji no izlases, ko izdevās pārspēt ar rezultātu 7:1.

Igaunija pirms tikšanās ar mums zaudēja visus mačus un bija ļoti motivēta, kā rezultātā līdz pārtraukumam situācija laukumā bija kritiska un ar to varēja noslēgt spēli, bet vienalga pāris uzvarēti endi praktiski atgrieza intrigu. Tas liecina, ka lai arī spēle sākumā neizgāja, tomēr mūsu komanda cīnījās līdz galam. Šis fakts ļoti iepriecināja mani un noteikti parāda, ka spēlētāji atbrauca demonstrēt savus labākos metienus. Vakarā mūs gaidīja šveicieši, kas turnīrā vēl nebija zaudējuši. Jāatzīst, ka spēles sākums nesolīja neko labu un tikai Aleksandra Dimbovska nevainojamie metieni paglāba no lieliem mīnusiem pirmajos divos endos. Pēc veiksmīga “hit and roll” metiena mums izdevās izlīdzināt rezultātu. Turpmākā spēle jau bija līdzvērtīga. Intriga tika saglabāta līdz galam un mums izdevās uzvarēt ar 7:5.

Pēdējā spēlē mums pretī stājās Lielbritānijas spēcīgākā komanda. Spēles sākums bija pilnībā pretinieku pusē, taču mūsu komanda saņēmās, nokoncentrējās uzdevumam un bija tuvu, lai izlīdzinātu rezultātu. Diemžēl sportiskā veiksme bija visa šī turnīra uzvarētāju pusē.”

Komandas sastāvs turnīrā: Aleksandrs Dimbovskis (skips), Aleksandrs Vitohins, Jūlija Pavlovska-Killiane, Poļina Rožkova, treneris Kirils Savuškins.

Komandas rezultāti:
7:8 – Norvēģija
11:1 – Skotija
6:8 – Itālija
7:1 – Anglija
5:9 – Igaunija
7:5 – Šveice
8:5 – Lielbritānija

Foto: Publicitātes foto

Avots: Curling.lv

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.