Raksta attēls

Ratiņtenisiste Nikiforova: Cenšos iedvesmoties no “Grand Slam” turnīru dalībniekiem

2024.gada 6.februāris \\ Ratiņteniss

Foto: Catherine Itizmaraite

Latvijas ratiņtenisa spēlētāja Diana Nikiforova cenšas iedvesmoties no ratiņtenisa “Grand Slam” turnīru dalībniekiem,  atzina sportiste.

25 gadus vecā Nikiforova šobrīd Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) rangā ieņem 139.vietu, bet pirms diviem gadiem viņa sasniedza 57.pozīciju. Lai būtu starp 32 Parīzes paralimpisko spēļu turnīra dalībniecēm, sportistei rangā jāsasniedz labāko divdesmitnieks vai arī jācer uz iespēju saņemt vienu no astoņiem speciālajiem ielūgumiem.

“Centīšos tikt uz Parīzes paralimpiskajām spēlēm,” par dalību paralimpisko spēļu turnīrā teica Nikiforova.

Lai atgrieztos ranga pirmajā simtniekā, nepieciešams uzlabot vairākus elementus, piedalīties vairāk turnīros, uzsvēra tenisiste. “Vajadzīga lielāka spēļu prakse un treniņi, labāka fiziskā un arī psiholoģiskā sagatavotība.”

Nikiforova ar ratiņtenisu sāka nodarboties “Bērnu un jauniešu parasporta apvienībā”. Šobrīd jau profesionālā līmenī viņa trenējas “Tenisa skolā TS” pie izlases treneres Terēzas Stenclavas un par fizisko sagatavotību gādā Kristiāna Pīlāga.

Ratiņtenisam ir arvien lielāka loma arī prestižajos “Grand Slam” turnīros, kur sieviešu konkurencē šobrīd dominē 21 titulu, tajā skaitā 14 pēc kārtas, izcīnījusī nīderlandiete Dīde de Hrūta.

“Viņai ir stabilitāte, fiziskais spēks un izturība. Sekoju līdzi un mācos, skatos mačus “YouTube”. Patīk, kā spēlē Japānas ratiņtenisisti, kuri ir unikāli ar savu mieru un stabilitāti kortā. Viņi ir mierīgi un psiholoģiski stipri. Cenšos iedvesmoties no “Grand Slam” turnīru dalībniekiem,” stāstīja sportiste.

Nikiforova Latvijas izlases sastāvā martā Lielupē piedalīsies komandu čempionāta Eiropas zonas kvalifikācijas turnīrā.

Avots: LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.