Raksta attēls

Rihards Snikus paralimpiskajās spēlēs izcīna sudraba medaļu paraiejādē

2021.gada 27.augusts \\ Para iejāde

Šodien Tokijas paralimpiskajās spēlēs Rihards Snikus ar godalgoto zirgu King of the Dance izcīnīja sudraba medaļu paraiejādē. Sacensībās viņš ieguva tiesnešu novērtējumu 80,179%, kas ir otrais labākais rezultāts.

Līdz ar to Rihards Snikus ir kvalificējies arī nākamajām sacensībām 30. augustā, kur paraiejādes sportisti sacentīsies brīvās izvēles programmās.

Pirmo vietu izcīnīja ASV sportiste Roksena Tranela (Roxanne Trunnell) ar novērtējumu 81,464%, bet trešo vietu – Itālijas sportiste Sara Morganti (Sara Morganti) ar novērtējumu 76,964%.

Pēc sacensībām Rihards apliecināja, ka sajūtas ir ļoti pozitīvas. Viņam šī ir ilgi gaidīta medaļa.

Viņa trenere Daria Tikhomirova atzina, ka startēt sacensībās pašā sākumā kā pirmajam un uzrādīt rezultātu 80% ir ārkārtīgi labs sasniegums. Startējot pirmajam, ir jāparāda ļoti labs darbs, lai iegūtu no tiesnešiem tik augstu novērtējumu. Daria Tikhomirova uzsvēra, ka Rihards ir lielisks sportists, viņš zina savu darbu, un viņš to izpildīja.

Šī Latvijai paralimpiskajās spēlēs ir jau otrā sudraba medaļa. Šodien sudraba medaļu diska mešanā izcīnīja arī vieglatlēte Diāna Dadzīte, pārspējot savu personīgo rekordu.

Savukārt Latvijas peldētājs Jurijs Semojonvs S8 klasē 100m peldējumā uz muguras izcīnīja vietu finālā, un tur ieguva 8. vietu.

Kā vēstīts, šodien Tokijā mūsu paralimpiešiem ir pirmās sacensības. Tajās startē Ieva Melle – loka šaušana (kvalifikācijas raunds), Jurijs Semjonovs – peldēšana, Diāna Dadzīte – diska mešana, Rihards Snikus – paraiejāde un Baiba Rorbaha – vālītes mešana.

Sacensībām un informācijai par sportistu rezultātiem aicinām sekot līdzi mūsu mājaslapā, kur pieejama paralimpisko spēļu tiešraide, kā arī LTV7, REplay.lv un Latvijas Paralimpiskās komitejas Facebook un Instagram kontos.

Plašāka informācija par sacensību laikiem: https://www.lpkomiteja.lv/tokyo-2020/

Pasākums

Paralimpiskās spēles Tokyo 2020
2021.gada 24.augusts līdz 2021.gada 5.septembris

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.