Raksta attēls

Rihards Snikus startēs Pasaules para iejādes čempionātā

2018.gada 18.septembris \\ Para iejāde

Latvijas paralimpietis Rihards Snikus kopā ar partneri, zirgu King of the Dance, un komandu trīs cilvēku sastāvā piedalīsies Pasaules para iejādes spēlēs, kas no 18.09. līdz 22.09. norisināsies Amerikas Savienotajās Valstīs, Trionā.

18.09. un 19.09. norisinās individuālās sacensības, 20.09. un 21.09. notiks komandu sacensības, un 22.09. – sportistu brīvā stila disciplīna.

Zirga King of the Dance ceļš uz Ameriku sākās jau 7. septembrī, kad Latvijas Paralimpiskās komitejas izpilddirektors Kaspars Iesaliņš kopā ar grūmu Zani Apiņu ar automašīnu devās uz Beļģiju, savukārt jau 11. septembrī gan Zane, gan King of the Dance bija nokļuvuši Amerikā.

Pirmo dienu iespaidi gan mūsu komandai nebija tie labākie – nācās saskarties ne tikai ar nestrādājošām kontaktligzdām, bet arī ar neziņu par tuvojošos viesuļvērtu, tomēr kopumā pirmās sajūtas labas. Zane veikli iekārtoja zirga mājvietu tuvākajām dienām un gaidīja ierodamies pārējo komandu.

15. septembrī un 16. septembrī atlidoja arī Daria Tikhomirova, Rihards Snikus un Agnese Kukaine, un šobrīd Latvijas komanda Amerikā atrodas jau nokomplektētā sastāvā. Šobrīd mūsu letiņus laikapstākļi nelutina, tomēr tas nav šķērslis kārtīgiem, pilnvērtīgiem treniņiem gan zirgam, gan Rihardam.

Atgādināsim, ka, lai Rihards Snikus un viņa komanda spētu nokļūt Amerikā, bija nepieciešami 20 000. Apzinoties, ka Latvijas Paralimpiskajai komitejai šādu līdzekļu nebija, tika rīkota ziedošanas kampaņa, kuras laikā Riharda atbalstītāji un līdzcilvēki saziedoja nepieciešamo summu. Vēlreiz vēlamies pateikt paldies ikvienam, kurš palīdzēja šim kļūt par realitāti!

FEI Pasaules Iejādes spēles norisinās reizi četros gados Olimpiskā cikla vidū. Tās ir lielākās iejādes sacensības pasaulē, apvienojot astoņas Pasaules čempionāta disciplīnas. Šīs pasaules līmeņa sacensības ilgst divas nedēļas – no 11. septembra līdz 23. septembrim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.