Raksta attēls

Rimi Olimpiskajā centrā notiks turnīrs jauniešiem ar mērķi lauzt stereotipus par invaliditāti

2024.gada 10.februāris \\ Para vieglatlētika

16.februārī, RIMI Olimpiskājā centrā notiks iekļaušanas projekta “Turpinām nojaukt barjeras” kopā ar Žila Verna Rīgas Franču skolu noslēdzošais pasākums – liels turnīrs, kura mērķis – lauzt stereotipus par invaliditāti, informēja “Bērnu un jauniešu parasporta apvienība” (BJPSA).

Iekļaušanas projekts “Turpinām nojaukt barjeras” kopā ar Žila Verna Rīgas Franču skolu tika sākts pērnā gada vasarā, kad BJPSA komandas dalībnieki viesojās skolas sporta nometnē. Tās laikā BJPSA audzēkņi pirmo reizi iepazīstināja skolēnus-nometnes dalībniekus ar pielāgotā sporta aktivitātēm un parasportu, pierādot, ka bērni ratiņkrēslos var būt ļoti aktīvi un veiksmīgi pārvarēt daudz šķēršļu.

BJPSA uzsver, ka treniņa beigās bērni bez invaliditātes veiksmīgi sadarbojušies ar bērniem ar invaliditāti.

Projekts turpinājās janvārī, kad tika aizvadīti vēl pieci treniņi, bet 16.februārī no plkst.14 līdz plkst.16 notiks noslēdzošais pasākums – liels turnīrs, kura mērķis ir lauzt stereotipus par invaliditāti, izmantojot parasporta vērtības – drosmi, apņēmību, iedvesmu un vienlīdzību.

Plānots, ka pasākumā piedalīsies vairāk nekā 100 dalībnieku – sportisti no BJPSA komandas un Žila Verna Rīgas Franču skolas, treneri un skolotāji, sporta federāciju pārstāvji, parasportisti, studenti no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA), kā arī brīvprātīgie.

Turnīrā bērni sacentīsies basketbolā, galda tenisā, tenisā, loka šaušanā, bočē, galda hokejā, badmintonā un citos sporta veidos, kā arī izmēģināt BJPSA jauno aktivitāti – līnijdejas.

BJPSA atgādina, ka šīs aktivitātes palīdz pārvarēt stereotipus un palielināt izpratni par dažādību sporta pasaulē. Aizvadītie treniņi bijusi vienreizēja, nenovērtējama pieredze visiem un nopietns solis ceļā uz bērnu un jauniešu ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā.

Tāpat BJPSA uzsver, ka socializācija ir viens no svarīgākajiem nodarbību aspektiem. Bērniem ar kustību traucējumiem viņu ierobežojumu dēļ ir mazāk iespēju socializēties, tāpēc ir svarīgi radīt viņiem iespēju komunicēt ar bērniem bez invaliditātes, lai gūtu tik nepieciešamo pieredzi attiecībā uz iekļaušanos sabiedrībā.

Apvienība arī piebilst, ka lielu artavu nodarbības devuši Žila Verna Rīgas Franču skolas pedagogi, jo īpaši sporta skolotājs Dāvids Gailītis.

Vairāk informācijas par gaidāmo turnīru var gūt, zvanot pa tālruni 29474302.

Avots: LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.