Raksta attēls

Rožkova: Pasaules čempionātā ratiņkērlingā konkurence būs citādāka, nekā pērn

2024.gada 31.janvāris \\ Ratiņkērlings

Foto: Ansis Ventiņš

Martā Dienvidkorejā gaidāmajā pasaules čempionātā ratiņkērlingā pāriem konkurence būs citādāka, nekā pērnā gada meistarsacīkstēs, kurās Poļina Rožkova un Agris Lasmans kļuva par čempioniem, sarunā ar aģentūru LETA atzīmēja Rožkova.

Pasaules čempionāts ratiņkērlingā pāriem no 10. līdz 16.martam norisināsies Dienvidkorejas pilsētā Kanninā, bet pirms tam no 2. līdz 9.martam turpat notiks meistarsacīkstes komandām.

Šonedēļ Latvijas ratiņkērlinga spēlētājiem paredzēta dalība starptautiskā turnīrā Itālijā, bet pēc tam Rožkovai ar Lasmanu plānoti treniņi Igaunijā pie trenera Erki Lilla.

“Igaunijā ir arī nedaudz citādāks ledus. Mums ir nepieciešams dažādot savu ledus pieredzi, tāpēc arī dodamies uz Igauniju,” teica Rožkova.

Pēc tam paredzētas treniņspēles Rīgā, bet mēneša beigās ratiņkērlingisti dosies uz pasaules čempionāta norises vietu Dienvidkorejā. Meistarsacīkstēs Lasmans būs arī komandu turnīra izlases sastāvā, savukārt Rožkova pirmajā no čempionātiem būs rezerviste.

“Ja būs nepieciešams, tad palīdzēšu, bet cik daudz – to šobrīd nezinu. Pāru čempionātā šogad būs citādāka konkurence, jo daļa sportistu, kas piedalīsies komandu čempionātā, pēc tam paliks uz nākamo turnīru. Viņiem būs ledus, akmens un halles pieredze, tāpat komandas būs citādākas, nekā turnīrā Kanādā, kur čempionāti risinājās paralēli,” skaidroja Rožkova.

Mērķi Latvijas duetam esot augsti, neskatoties uz to, ka ir dažādi šķēršļi treniņu procesā, uzsvēra sportiste.

“Kērlinga halle ir tikai viena un tā nestrādā tā, kā pirms Covid-19. Iespēju robežās esam uz ledus – kad atļauj, tad esam. Bieži vien ir arī tā, ka esam atkarīgi no tā, vai stundu ātrāk atvērs kērlinga halli. Tas ir privāts uzņēmums, bet atbalsta no valsts mums nav. Trenējamies arī ārpus ledus trenažieru zālē. Ja ir iespēja ar kādu uzspēlēt, tad spēlējam arī brīvdienās,” par treniņiem ikdienā stāstīja Rožkova.

Ar Lasmanu sadarbība bijusi jau iepriekš, taču pērnā gada meistarsacīkstēs, kur vienlaikus notika turnīri komandām un pāriem, Rožkovai sākotnēji bija jāspēlē ar Aleksandru Dimbovski. Tomēr Dimbovskim gūstot traumu, pāru čempionātā startēja arī Lasmans, kurš deviņās dienās piedalījās kopumā 22 mačos. Dienvidkorejā kērlinga hallē nav tik daudz celiņu, tādējādi šoreiz čempionāti nenorisinās paralēli.

Ratiņkērlinga spēlētājiem sezona ir īsa un nozīmīgākās sacensības aizrit gada pirmajos mēnešos, bet pēc tam ir individuālie treniņi un treniņspēles. “Mums jāuzlabo un jāstiprina tehnika un taktika, jāstrādā ar treneriem uz ledus un ārpus tā. Tā kā pasaules čempionāts būs ļoti ilgs, ieskaitot lidošanu un aklimatizāciju, ir jātrenē arī izturība,” uzsvēra sportiste.

“Kad esam Igaunijā, tad treneris mūsu sniegumu filmē uz vietas. Kad neesam kopā ar treneri, tad attālināti analizējām mūsu spēles. Mums ar Agri ir tik liela pieredze, ka šeit, Latvijā, esam gluži kā treneri viens otram. Mums palīdz arī treneris Arnis Veidemanis, tāpat ir iesaistīts arī kērlinga federācijas prezidents Ritvars Gulbis, kuram ir ļoti liela pieredze,” turpināja Rožkova.

Ratiņkērlings pāriem būs arī 2026.gada Milānas un Kortīnas paralimpisko spēļu programmā. Aizpērn Latvijas izlase ar Rožkovu debitēja paralimpiskajās spēlēs, komandu sacensībās ieņemot devīto pozīciju.

Avots: LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.