Raksta attēls

Sācies “Trīs zvaigžņu balvas” līdzjutēju balsojums. Uz gada paralimpiskā sportista titulu pretendē Embrekte, Rožkova un Snikus

2022.gada 29.novembris \\

Pirmdien sākās Latvijas sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas ceremonijas “Trīs Zvaigžņu balva 2022” tautas balsojums, informē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Balsojums vietnē “Triszvaigznubalva.lv” ilgs līdz 9.decembrim. Tā laikā ikvienam sporta līdzjutējam būs iespējas ar savu balsi vienu reizi dienā izteikt atbalstu 2022.gada deviņās nominācijās.

Kandidātus pirmajā kārtā izvirzīja plašs sporta sabiedrības un nozares profesionāļu loks, ieskaitot atzītās olimpiskās un neolimpiskās federācijas, sporta organizācijas un sporta žurnālistus. Saskaitot pirmajā kārtā iegūtās balsis, žūrija apstiprināja deviņu nomināciju kandidātus, kas ir ieguvuši visvairāk balsu un tālāk tiek virzīti tautas balsojumam.

Uz gada sportista balvu pretendē Pekinas olimpisko spēļu bronzas medaļnieks kamaniņu sportā komandu stafetē Kristers Aparjods, skeletonists Martins Dukurs, basketbolisti Rihards Lomažs un Kristaps Porziņģis, kā arī daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs.

Savukārt par gada sportistes balvu cīnīsies distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, pludmales volejboliste Tīna Graudiņa, tenisiste Aļona Ostapenko, šķēpmetēja Līna Mūze un kamaniņu sportiste Elīza Tīruma, kura Pekinas spēlēs tika pie bronzas medaļas komandu stafetē.

Par gada sporta komandas nosaukumu cīnīsies Latvijas vīriešu basketbola izlase, Latvijas vīriešu florbola izlase, Latvijas vīriešu futbola izlase un Latvijas vīriešu hokeja izlase.

Gada sporta mazās komandas balvai nominēta Latvijas 3×3 basketbola izlase, pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova, Latvijas kamaniņu sporta komanda Pekinas olimpiskajās spēlēs un Latvijas ratiņkērlinga izlase.

Tehniskajos sporta veidos var uzvarētāju var kļūt Jānis Baumanis, Kristaps Blušs vai Pauls Jonass.

Uz gada paralimpiskā sportista titulu pretendē peldētāja Zane Embrekte, ratiņkērlingiste Poļina Rožkova un parajātnieks Rihards Snikus.

Par gada treneri var kļūt vīriešu basketbola izlases treneris Luka Banki, Latvijas čempiones futbolā vīriešiem “Valmieras” treneris Jurģis Kalns un futbola kluba RFS treneris Viktors Morozs.

Uz gada sporta federācijas titulu pretendē Latvijas Basketbola savienība, Latvijas Futbola federācija un Latvijas Kamaniņu sporta federācija, bet par gada pašvaldību sportā var kļūt Liepājas valstspilsēta, Rīgas valstspilsēta, Siguldas novada pašvaldība un Valmieras novada pašvaldība.

Kopumā tiks pasniegtas balvas 14 nominācijās, no kurām divas ir jaunas nominācijas – “Gada ģimene sportā” un “Gada jaunatnes treneris”.

Savukārt nominācija “Gada sporta žurnālists/fotogrāfs” ir atgriezta nomināciju sarakstā. Tās ieguvēju nosaka Artūra Vaidera fonds, un tā tiks pasniegta jau piekto reizi.

Nominācijas “Gada sporta skolotājs” uzvarētāju nosaka Izglītības un zinātnes ministrija, bet nominācijas “Mūža ieguldījums sportā” pretendentus izvirza LOK, Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) un Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP), taču to nosaka un paziņo “Trīs zvaigžņu balvas 2022” žūrija.

Kopējā balsojuma rezultātu veido līdzjutēju balsojums (50% no rezultāta), sporta organizāciju (LOK, LPK, LSFP, no katras trīs sportisti)) nenominēto sportistu (25% no balsojuma) un sporta žurnālistu (25% no balsojuma) balsojums.

Ar “Trīs Zvaigžņu balvas 2022” sportistu un sporta žurnālistu sarakstu, kuri piedalīsies balsojumā, varēs iepazīties vietnē “Triszvaigznubalva.lv“.

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas pasākumu “Trīs Zvaigžņu balva 2022” organizē LOK ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Avots: LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.