Raksta attēls

Sākas Pasaules čempionāts para vieglatlētikā; Latvijas paralimpiete Diāna Dadzīte atzīta par vienu no spēcīgākajām pasaulē

2019.gada 5.novembris \\ Para vieglatlētika

No ceturtdienas, 7. novembra, līdz 15. novembrim Dubaijā notiks Pasaules čempionāts para vieglatlētikā. Latviju čempionātā pārstāvēs pieci sportisti. Tai skaitā daudzkārtējais pasaules un Paralimpisko spēļu čempions Aigars Apinis un 2016. gada Paralimpisko spēļu zelta un bronzas medaļu ieguvēja, pasaules un Eiropas čempione Diāna Dadzīte. Viņu Starptautiskā paralimpiskā komiteja ir ierindojusi starp 10 spēcīgākajām sievietēm – para sportistēm pasaulē.

“Šis Pasaules čempionāts para vieglatlētikā ir viens no svarīgākajiem startiem, lai mēs varētu pārstāvēt Latviju pasaules Paralimpiskajās spēlēs, kas nākamā gada augustā notiks Tokijā. Sasniedzot labus rezultātus šajā čempionātā, mūsu sportisti iegūs kvalifikāciju dalībai Paralimpiskajās spēlēs, kā arī papildu kvotu kādam citam sportistam,” saka Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

Viņa uzsver, ka Latvijas sportisti ir ļoti notpietni trenējušies šīm sacensībām. “Tā kā treniņu iespējas para sportistiem Latvijā ir ļoti ierobežotas, tad sportisti pēc iespējas brauc trenēties arī uz Vāciju, Spāniju un citviet. Sportistu ieguldītais darbs ir ļoti nopietns, un mums ir pamatotas cerības Pasaules čempionātā iegūt arī medaļas,” saka Daiga Dadzīte.

Latviju Pasaules čempionātā pārstāvēs:

  • daudzkārtējais pasaules un Paralimpisko spēļu medaļnieks Aigars Apinis – diska mešanas disciplīnā (F52 klase);
  • 2016. gada Paralimpisko spēļu zelta un bronzas medaļas ieguvēja, pasaules un Eiropas čempione Diāna Dadzīte – šķēpa mešanas un diska mešanas disciplīnās (F55 klase);
  • pasaules un Eiropas čempions šķēpa mešanā Dmitrijs Silovs – šķēpa mešana un lodes grūšana (F38 klase);
  • Baiba Rorbaha – vālītes mešana (F32 medicīnas klase);
  • Jānis Juhņēvičs – lodes grūšana (F33 klase).

Kopumā Pasaules čempionātā piedalīsies 1400 vieglatlētu no 122 valstīm. Čempionāts notiks Dubaijas nesen atjaunotajā stadionā, kas tieši paredzēts un pielāgots para sportistiem.

Latvijas sportistu dalība Pasaules čempionātā tiek finansēta no LR Izglītības un zinātnes ministrijas dotācijas Latvijas Paralimpiskajai komitejai pielāgotā sporta attīstībai, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta līdzfinansējuma Rīgas sportistiem Aigaram Apinim un Diānai Dadzītei, Krāslavas novada pašvaldības līdzfinansējuma Dmitrijam Silovam, kā arī pateicoties bankai Citadele – ilggadējam paralimpiešu sadarbības partnerim un atbalstītājam.

Katru dienu ikvienam būs iespēja vērot sacensības arī tiešsaistē: https://www.paralympic.org/dubai-2019

Latvijas sportistu starti:

Sportists Starta datums un laiks (pēc Latvijas laika) Disciplīna
Jānis Juhņēvičs 7. novembris, 7:35 lodes grūšana (kvalifikācijas sacensības filnāliem)
14. novembris, 16:06 lodes grūšana (fināls)
Aigars Apinis 7. novembris, 17:00 diska mešana (fināls)
Baiba Rorbaha 8. novembris, 16:06 vālītes mešana (fināls)
Dmitrijs Silovs 9. novembris, 16:00 škēpa mešana (fināls)
11. novembris, 8:56 lodes grūšana (finals)
Diāna Dadzīte 11. novembris, 7:03 šķēpa mešana (fināls)
15. novembris, 16:06 diska mešana (fināls)

Pasākums

Pasaules čempionāts para vieglatlētika
2019.gada 7.novembris līdz 2019.gada 15.novembris

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.