Raksta attēls

Sēdvolejbolisti Latvijā atgriežas ar 10.vietu

2017.gada 22.maijs \\ Sēdvolejbols

No 19.05. līdz 22.05. , Bosnijas un Hercegovinas galvaspilsētā Sarajevā, tika aizvadīts starptautiskais turnīrs sēdvolejbolā “Sarajevo open 2017”, kurā piedalījās arī Latvijas valstsvienība. Lai gan Latvijas izlase ierindojās 10.vietā, spēlētāji pirmo reizi piedalījušies tik augsta mēroga sacensībās un guvuši vērtīgu pieredzi arī tālākai attīstībai.

Kopumā turnīrā piedalījās 10 komandas, kuras bija sadalītas 2 grupās. Grupās komandas izspēlēja apli, tiekoties viena ar otru. Spēles tika spēlētas līdz 2 uzvarētiem setiem. Mūsu grupā bija vienas no spēcīgākajām turnīra komandām – Vācija, Bosnija un Hercegovina, Azerbaidžāna un Horvātija.

19.05. Latvijas sēdvolejbolisti spēja izrādīt pienācīgu pretestību, spēlējot pret Vācijas čempionvienīu “Bayer 04”, kuras sastāvā spēlē 3 Vācijas izlases spēlētāji. Mūsu komanda zaudēja setu galotnes 0 – 2 (18 – 25; 19 – 25). 20.05. Latvijas komanda aizvadīja 3 spēles. Mūsu pirmie pretinieki bija turnīra saimnieki, Bosnijas un Hercegovinas vicečempioni un 13 kārtēji šā turnīra uzvarētāji, klubs “OKI FANTOMI”. Pretoties garajiem un meistarīgajiem Bosnijas un Hercegovinas spēlētājiem bija grūti, līdzvērtīgi tikai pretoties mēs varējām pirmajā setā, kad izcīnījām 19 punktus. Spēli zaudējām ar 0 – 2. Nākamā spēle bija ar Azerbaidžānas izlasi, kuras sastāvā ir profesionāli sēdvolejbolisti, kuri piedalās Irānas čempionātā (Irāna ir 2016 gada RIO Paralimpisko spēļu uzvarētāja sēdvolejbolā). Spēle ar Azerbaidžānu bija ļoti vērtīga, lai mēs varētu izvērtēt savu spēli. Azerbaidžānas izlase ir ļoti neērts un nestandarta pretinieks, kura nespēlē spēka uzbrūkošo sēdvolejbolu, bet komanda ir tehniska un izmanto pretinieka vājās vietas. Grupas turnīra noslēdzošā spēle bija ar Horvātijas izlasi (8 vieta 2015. gada Eiropas čempionātā sēdvolejbolā). Horvātija būs 2017. gada Eiropas sēdvolejbola čempionāta saimniece) un komanda šajā čempionātā vēlas veiksmīgi nostartēt. Neskatoties uz neveiksmīgu pirmo setu, mūsu komandas izpildījumā, otrajā setā intriga bija līdz pašai seta galotnei, kurā Latvijas izlasei nedaudz pietrūka, lai ieķertos spēlē. Rezultātā zaudējums 0 – 2 (19 – 25; 23 – 25).

Līdz ar to svētdien mums bija jāspēlē par 9 – 10 vietu, ar Holandes izlasi. Divas dienas iepriekš, pirms turnīra, treniņspēlē Latvijas izlase uzvarēja ar 2 – 1. Diemžēl šoreiz Holandes izlasei izdevās revanšs, Latvijas izlasei zaudējums 0 – 2 (21 – 25; 18 – 25).

Noslēguma turnīra tabula:

1 RUSSIA – National team

2 OKI ”FANTOMI” SARAJEVO, B&H

3 AZERBAIJAN – National team

4 OKI”ILIDŽA” – B&H

5 SLAVUTYCH – UKRAINE

6 ”BAYER 04” – GERMANY

7 SDI ”HRABRI”- CROATIA

8 CROATIA – National team

9 NETHERLANDS – National team

10 LATVIA – National team

Piedalīšanās tik augsta līmeņa turnīrā un spēlēšana ar Eiropas Top komandām, ir neatsverama pieredze Latvijas sēdvolejbola izlasei. Turnīra gaita parādīja, kur mūsu komandai ir vājās vietas un Latvijas sēdvolejbola izlases galvenajam trenerim deva idejas, kam vairāk jāpievērš uzmanība, treniņprocesā, lai pēc iespējas labāk sagatavotos Eiropas sēdvolejbola čempionātam, kas norisināsies no 04.11. līdz 12.11. Horvātijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.