Raksta attēls

Sniegs atbalstu cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem dalībai Rīgas maratonā

2024.gada 27.marts \\

“Rimi Rīgas maratons” kopā ar “Mēness aptieku” ir atklājis programmu “Iekļaujošs maratons”, kurā sniegs atbalstu dalībai maratonā cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, trešdien LETA informēja sacensību organizatori.

Programmas ietvaros 400 dalībnieki – 200 cilvēki ar kustību un citiem veselības traucējumiem un 200 asistenti – varēs pieteikties un reģistrēties jebkurai savām spējām atbilstošai “Rimi Rīgas maratona” distancei.

Organizatori aicina visas ieinteresētās organizācijas pieteikt dalībniekus līdz 30.aprīlim. Pieteikšanās var beigties arī agrāk, sasniedzot 400 dalībnieku limitu.

“Jau vairākus gadus esam atbalstījuši paralimpisko kustību Latvijā, kā arī Bērnu un jauniešu parasporta apvienības piedalīšanos “Rimi Rīgas maratonā” un ikreiz pārliecinājušies, cik viņi ir stipri, enerģiski un motivēti sportiskām aktivitātēm,” saka “Mēness aptiekas” valdes priekšsēdētāja Vilma Druliene. Viņa uzsver kopāsportošanas, grūtību pārvarēšanas, uzvaras prieku piedzīvošanas un rūpju par savu veselību nozīmi.

Titulētākais Latvijas paralimpietis, Latvijas Paralimpiskās komitejas viceprezidents Aigars Apinis ir pārliecināts, ka šī diena ieies Latvijas vēsturē, vienuviet pulcējot tik daudz dalībnieku, kuri ir gatavi noticēt saviem spēkiem un ļauties kustību priekam.

“Ārstēt mēs varam ar zālēm un ar injekcijām, bet šis ārstēšanas veids, ko piedāvā organizatori, uzņemoties iniciatīvu “Iekļaujošs maratons”, bez jebkādām injekcijām un zālēm sniegs cilvēkiem pozitīvu enerģijas lādiņu daudzu dienu garumā,” atzīmē Apinis.

Viņš vērš uzmanību uz to, ka kustībā galvenais ir veselīgs dzīvesveids un ka sabiedrībā ir arī šādi cilvēki, kas grib darboties. Tikai viņiem ir jādod šāda iespēja.

Organizatori uzsver, ka “Rimi Rīgas maratons” jau vairākus gadus rūpējas, lai dažādu organizāciju sportisti ar funkcionāliem traucējumiem piedalītos maratonā. Izvēršot atbalstu īpašā programmā un joprojām rūpējoties par visu dalībnieku drošību, organizatori ir raduši veidu, lai dalībnieki ar kustības traucējumiem un viņu asistenti varētu startēt no īpaša “drošā starta” koridora netālu no starta līnijas.

“Mēs strādājam, lai ikvienam būtu iespēja baudīt skriešanas svētkus un tajos piedalīties. Vēlamies būt ne tikai viens no lielākajiem tautas sporta notikumiem Baltijā, bet arī Eiropā, un ar savu darbu rādīt priekšzīmi,” bilst “Rimi Rīgas maratona” organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Viņš aicina visus, kam kustība rada prieku, izmantot iespēju un piedalīties Baltijas lielākajā tautas sporta notikumā un baudīt skrējienu.

Pieteikties dalībai ar “Mēness aptiekas” atbalstu tapušajā programmā “Iekļaujošs maratons” ir iespējams caur organizācijām, kas atbalsta cilvēkus ar funkcionāliem kustību traucējumiem.

Pieteikšanās skrējienam ar šīs programmas palīdzību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu asistentiem būs iespējama par simbolisku dalības maksu divu eiro apmērā.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada. “Rimi Rīgas maratons” Latvijas galvaspilsētā ik gadu pulcē desmitiem tūkstošu skrējēju no visas pasaules.

2024.gadā “Rimi Rīgas maratons” norisināsies 18. un 19.maijā, kad pasākuma ietvaros būs iespējams skriet maratona, pusmaratona, desmit, piecu kilometru un jūdzes (1609 metri) distances, kā arī Olimpiskās bērnu dienas distances.

Visām “Rimi Rīgas maratona” distancēm ir piešķirtas Pasaules Vieglatlētikas savienības kvalitātes zīmes, bet maratonam un jūdzes distancēm būs arī Latvijas čempionāta statuss.

“Rimi Rīgas maratons” sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu, “Rimi” un Latvijas Televīziju īsteno labdarības kampaņu “Labas gribas kilometri”, kurā kopš tās aizsākuma 2020.gadā jau saziedoti 60 000 eiro bērniem ar kustību traucējumiem.

Avots: LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.