Raksta attēls

SOK un SPK paraksta sadarbības līgumu līdz 2032. gadam

2018.gada 11.marts \\

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs (Thomas Bach) un Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (SPK) prezidents Endrjū Pārsons (Andrew Parsons) 9. martā parakstījuši sadarbības līgumu, nodibinot sadarbību starp abām organizācijām vismaz līdz 2032.gadam.

Jaunā vienošanās ir balstīta uz jau pašreizējo partnerības un sadarbības līgumu, kas tika parakstīts 2012.gadā, īsi pirms Londonas Olimpiskajām un Paralimpiskajām spēlēm.

Jaunās sadarbības rezultātā tika nolemts:

  • SOK nodrošinās, ka valstī, kurā tiks organizētas Olimpiskās spēles, tiks organizētas arī Paralimpiskās spēles;
  • SOK un SPK turpinās strādāt kopā, lai palielinātu Paralimpisko spēļu popularitāti, kā arī palielinātu Paralimpisko spēļu zīmola nozīmību;
  • Abas organizācijas padziļinās jau esošo sadarbību, specifiski koncentrējoties un ieviešot 2020.gada Olimpisko plānu, kas ir stratēģisks plāns turpmākajai olimpiskās kustības attīstībai;
  • Šī vienošanās dos finansiālu stabilitāti SPK turpmākos 14 gadus, no kuras labumu gūs visa Paralimpiskā kustība.

SOK prezidents Tomass Bahs: „Uzlabot sadarbību starp Olimpisko un Paralimpisko kustību, bija viena no galvenajām Olimpiskā 2020.gada plāna rekomendācijām. Tieši tādēļ, SOK ir pagodināts stiprināt jau esošo atbalstu SPK, un visai Paralimpiskajai kustībai, jo abas organizācijas savstarpēji dala vienas un tās pašas vērības un mērķus.”

SPK prezidents Endrjū Pārsons: „Stiprināt attiecības starp SOK un SPK, kā arī stiprināt Paralimpisko kustību bija mana pirmā prioritāte, kad tiku ievēlēts par SPK prezidentu 2017.gada septembrī. Tieši tādēļ, esmu patiešām priecīgs, ka esam parakstījuši šo vēsturisko, ilgtermiņa sadarbības līgumu un turpmāk vakar lūkoties pretim aizraujošai nākotnei, strādājot kopā! Nav šaubu, ka SPK un Paralimpiskā kustība kopumā nebūtu tur, kur tā ir šobrīd, ja SOK un SPK nebūtu sadarbojušies. Pirms mūsu pirmā nopietnā memoranda 2000.gadā, Paralimpiskās spēles un Paralimpiskā kustība ir krietni izaugusi. Abas organizācijas dala kaisli par to, ka sports var mainīt dzīvi un ka sports var mainīt pasauli.

Zīmīgi, ka šo sadarbības līgumu parakstām tieši Dienvidkorejā, jo tieši šeit Paralimpiskās un Olimpiskās spēles reiz sanāca kopā, kad tās norisinājās 1988.gadā, Seulā. 30 gadus vēlāk, esam šeit, lai pieredzētu līdz šim lielākās Ziemas Paralimpiskās spēles, kurās piedalās rekordliels valstu, sportistu un mediju pārstāvju skaits.”

Relīze tulkota no angļu valodas uz latviešu valodu. Ar oriģinālu iepazīties iespējams šeit: https://www.olympic.org/news/ioc-and-ipc-to-partner-until-2032

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.