Raksta attēls

Sportisti Cvečkovska un Semjonovs dodas uz peldēšanas sacensībām Kopenhāgenā

2018.gada 2.marts \\ Para peldēšana

Nedēļas nogalē, no 2. marta līdz 4. martam, Kopehāgenā norisināsies Starptautiskas sacensības peldēšanā, kurās piedalīsies arī sportiste Žanne Cvečkovska un Jurijs Semjonovs. Šī turnīra laikā sportistiem būs iespēja kvalificēties arī tuvojošajam Eiropas čempionātam.

Abi sportisti, kuri nāk no Daugavpils, cīnīsies par iespēju piedalīties Eiropas čempionātā vieglatlētikā, kad no 13.08. līdz 19.08. norisināsies Īrijā, Dublinā. Atgādināsim, ka, lai sportisti kvalificētos šīm Eiropas līmeņa meistarsacīkstēm, viņiem jāizpilda starptautiski normatīvi, kas tiek atspoguļoti rezultātu formā.

Žanna Cvečkovska ar peldēšanu jau norabojusies iepriekš, apmēram pirms 5 gadiem, kad nolēma pievērsties para airēšanai. Startējot para airēšanā, sportiste pirmo reizi karjerā debitēja arī Vasaras Paralimpiskajās spēlēs Riodežaneiro 2016. gadā, startējot kopā ar savu partneri Eduardu Pupeli. Savukārt Jurijs Semjonovs paralimpiskajā sportā ir gluži nesen, un 20 gadīgajam jaunietim šīs būs pirmās starptautiskās peldēšanas sacensības.

Turēsim īkšķus par mūsu sportistiem!

Peldēšana ir sporta veids, kas vasaras paraolimpiskajās spēlēs iekļauts kopš to pirmsākumiem 1960. gadā. Paralimpiskais peldbaseins neatšķiras no olimpiskā peldbaseina – tas ir 50 m garš un 25 m plats. Tajā ir 10 celiņi, tomēr sacensību laikā tiek izmantoti tikai 8. Peldēšanas īsākās distances ir sākot no 50m peldējuma, beidzot ar astoņiem baseiniem jeb 400m.

Vairāk informācijas: https://www.paralympic.org/swimming

Foto: Juris Bērziņš-Soms

Pasākums

Starptautiskas sacensības peldēšanā Dānijā
2018.gada 2.marts līdz 2018.gada 4.marts

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.