Raksta attēls

Sportists Oskars Gailišs aizvadījis UCI Para-riteņbraukšanas Pasaules Čempionāta sacensības

2018.gada 7.augusts \\ Para riteņbraukšana

Latvijas para-riteņbraucējs Oskars Gailišs nedēļas nogalē, 2. – 5. augustā, Maniāgo, Itālija, ar Latvijas Paralimpiskās komitejas un SIA Ottensten Latvia atbalstītāju gadību piedalās Pasaules Čempionāta sacensībās šosejas riteņbraukšanā.

3. augustā, norisinājas 27,2 km ( 2 apaļi x 13,6 km ) individuālais brauciens ( ITT ). Trase smaga, kalnainā apvidū. Apļa ietvaros arī šauras mazpilsētiņas ielas, vietām ar bruģi, kā arī viens vērā ņemams kāpums, ap 1 km garš, 4 līdz 7 procentu stāvumu, kā arī vairākiem lēzeniem pacēlumiem un arī nobraucieniem. Arī lielu karstumu ap + 35 grādiem.

Oskars distanci veica 40:06 minūtēs, ierindojoties 17.vietā.

5.augustā, tajā pat trasē, norisinājās grupas brauciens, 81,6 km ( 6 apļi x 13,6 km ). Sacensības iesākās ar nemitigiem konkurentu atrāviena mēģinājumiem. Pēc čietrim apļiem izveidojās vadošā grupa 18 sportistu sastāvā, tajā skaitā arī Oskaru. Praktiski bija skaidrs, kad notiks grupu finišs. Finiša taisne bija diezgan smaga, nedaudz pret kalnu un pa bruģi. Kad līdz finišam bija atlikuši apmēram 5 km, Oskara vadītajam velosipēdam tika pārdurta aizmugurējā riepa (para riteņbraukšanas sacensībās tehniskais transports komandu nepavada. Pavadošie ir Shimano neitrālais transports, tomēr brīdī, kad tas bija nepieciešams visvairāk, šis transports aiz sportistu grupas nebija). Veiksmīgā kārtā bijām netālu no komandu tehniskās zonas. Parasti Krievijas delegācija Oskaram ir palīdzējusi, bet šoreiz tai bija rati ar disku bremzēm. Nācās lūgt palīdzību Austrijas mehāniķiem, kuri bija laipni un izlīdzēja ar rezerves ratu. Paldies viņiem. Bet, diemžēl, nācās samierināties ar 18.vietu. Sarūgtinājums par šadu kļūmi, kura liedza pacīnīties finišā par augstāku vietu. Līdz ar to, šoreiz izpalika arī Para UCI punkti.

Pasākums

Pasaules čempionāts para riteņbraukšana
2018.gada 2.augusts līdz 2018.gada 5.augusts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.