Raksta attēls

Starp Latvijas Olimpisko komiteju un Latvijas Paralimpisko komiteju parakstīts sadarbības līgums

2019.gada 29.marts \\

Lai veicinātu sporta, Olimpiskās un Paralimpiskās kustības attīstību Latvijā, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) šodien parakstīja savstarpējo sadarbības līgumu.

Oficiālā sadarbības līguma parakstīšana starp LOK prezidentu Aldonu Vrubļevski un LPK prezidenti Daigu Dadzīti notika LOK Ģenerālās asamblejas sesijas laikā.

“Sporta organizāciju sadarbība un vienotība nodrošina Latvijas sporta nozares attīstību, tāpēc šodien parakstītais sadarbības līgums ar Latvijas Paralimpisko komiteju iezīmē jaunus akcentus Latvijas labāko Olimpiešu un Paralimpiešu sagatavošanās posmā”, akcentē LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Viens no šī sadarbības līguma punktiem paredz vienota komandas tēla izveidi. Darbs pie tā jau norit un tuvojas noslēgumam, tāpēc varam atklāt, ka sākot ar Tokijas Olimpiskajām un Paralimpiskajām spēlēm, Latvijas sportisti būs vienotā apģērbā.”

“Sadarbību veicināsim arī kā partneri nepieciešamo finanšu resursu piesaistes jomā sporta nozarei”, atklāj LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. “Nākamais ir Olimpiskais gads, kas nozīmē, ka gatavošanās Olimpiskajām un Paralimpiskajām spēlēm Tokijā norit pilnā sparā, līdz ar to ir jānodrošina iespējami labākie apstākļi Latvijas Olimpiešiem un Paralimpiskajiem sportistiem sagatavošanās un kvalificēšanās laikā.”

“Abpusējas sadarbības stiprināšana starp LOK un LPK ir vērienīgs solis paralimpiskās kustības attīstībā un popularizēšanas veicināšanā gan Latvijā, gan Eiropas mērogā,” ir pārliecināta LPK prezidente Daiga Dadzīte. “Šī sadarbība pierāda, ka mūsu organizācijas savstarpēji dala vienas un tās pašas vērtības un mērķus, un esam uz pareizā ceļa, lai kopīgiem spēkiem sasniegtu vēl vairāk!”

Sadarbības līgums starp LOK un LPK tiks parakstīts vadoties no Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) rekomendāciju dokumenta “Agenda 2020” ieteikuma NR.7 “Nostiprināt attiecības ar organizācijām, kas vada sportu personām ar atšķirīgām spējām”, kā arī pildot LOK Statūtu 2.2.punktā noteiktos uzdevumus un atsaucoties uz Sporta likuma 10.panta 7. un 8. daļā atzīto LOK un LPK kompetenci.

Sadarbības līgums paredz savstarpēji sadarboties sporta nozares valsts pārvaldes sistēmas pilnveidošanas un nostiprināšanas jomā, sporta nozarei nepieciešamo finanšu resursu piesaistes jomā, kā arī vienota Latvijas valsts sporta tēla izveides un attīstīšanas jomā Olimpiskajās spēlēs, Paralimpiskajās spēlēs un citās starptautiskajās sacensībās. Tāpat sadarbības partneri apņemas atbalstīt un īstenot kopīgas ieceres un projektus, pēc nepieciešamības noslēdzot atsevišķus rakstiskus līgumus par katru šādu sadarbības aspektu.

Sadarbības līgums ir spēkā līdz 2022.gada 31.decembrim.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.