Starptautiskās Paralimpiskās komitejas prezidenta Filipa Kreivena ziņojums 2017.gadā

2017.gada 3.janvāris \\

Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (SPK) prezidents Sers Filips Kreivens (Sir Philip Craven) savā Jaungada uzrunā atskatās uz 2016.gadu, aprakstot to kā vienu no izaicinošākajiem līdz šim, tomēr pozitīvi lūkojas nākotnē, iezīmējot 2017.gadu kā vēlēšanu gadu.

“Laimīgu Jauno gadu un paldies par ieguldīto darbu, lai 2016. gads būtu tik veiksmīgs!

Pirms pieķerties nākotnei, vēlos apskatīt aizvdīto, 2016. gadu – gadu, kādu līdz šim nekad nebiju pieredzējis Paralimpiskās kustības laikā. Pēdējie 12 mēneši patiešām bijuši dažādu izaicinājumu pilni, tomēr par pēdējiem 12 mēnešiem man ir vislielākais gandarījums manas IPC prezidentūras laikā.

Manuprāt, Riodežaneiro Paralimpiskās spēles bija triumfs. Neskatoties uz izaicinājumiem, ar kuriem saskārāmies pirms Paralimpiskajām spēlēm un to laikā, tās ietekmēja krietni vairāk cilvēku, nekā tas bija Londonā 2012. gadā.

Liels paldies Nacionālajām Paralimpiskajām komitejām, kā arī starptautiskajām federācijām, kuras attīstīja savus sportistus, lai uz Riodežaneiro tie būtu savā vislabākajā fiziskajā formā. Sasniedzot rekordlielu cilvēku skaitu globālajā televīzijā un internetā, sportisti arī popularizējuši paralimpisko kustību, kā arī parādījuši, ka paralimpieši var izdarīt daudz vairāk.

Savā Jaungada ziņojumā pirms 12 mēnešiem, es biju satraukts par to, vai Riodežaneiro paralimpiskās spēles būs tikpat veiksmīgas, cik Pekinas 2008. gada spēles un Londonas 2012. gada spēles, tomēr arī pirmās Latīņamerikas spēles pierādīja, ka sasniegtais pāris gadu laikā jau ir norma, nevis izņēmums. Spēles Riodežaneiro parādīja, ka, neatkarīgi no tā, kur tās notiek, tās būs pasaulē pirmais un svarīgākais sporta notikums paralimpiskajā sportā.

Daudzi teica, ka Pekinas 2008. gada spēles bija hits, jo tās norisinājās Ķīnā. Cilvēki runāja, ka pārspēt 2012. gada Londonas spēles būs neiespējami, jo Anglija ir Paralimpisko spēļu dzimtene. Tomēr tikai daži paredzēja, ka Riodežaneiro spēles būs tik labas, cik labas tās bija, jo tās aizēnoja dažādi notikumi gatavošanās perioda laikā.

Augustā es teicu, ka tieši šīs grūtības un mūsu pieeja lietām maina situāciju – tieši tā arī notika. Mēs uzrotījām piedurknes un darījām visu, lai spēles notiktu. Mēs esam problēmsituāciju atrisinātāji jau no sākta gala, tādēļ vēlos pateikt lielu paldies arī SPK viceprezidentam Endrjū Pārsonam (Andrew Parsons) par neatsveramu lomu meklējot risinājumus mūsu problēmsituācijām.

gads ieies atmiņā arī ar to, ka pirmo reizi SPK vēsturē mēs nolēmām diskvalificēt Krievijas Paralimpisko komiteju, balstoties uz to, ka tā nodarbojas ar valsts sponsorētu un atbalstītu dopinga lietošanu. Mūsu lēmums atstādināt Krievijas Paralimpisko komiteju nebija viegls, tomēr tas nebija pretrunā ar Paralimpiskās komitejas mērķiem, kā arī nodrošināja veiksmīgu un vienlīdzīgu cīņu visiem Paralimpiskajiem sportistiem. Šobrīd, cieši sadarbojoties ar Krievijas Paralimpisko komiteju, mēs lūkojamies nākotnē un ceram, ka varēsim veiksmīgi sadarboties ar viņiem atkal un aicināt tos atpakaļ mūsu paralimpiskajā saimē.

Gads, kas mums ir priekšā

Pēc tik saspringta, tomēr veiksmīga gada, arī šis gads solās būt tikpat pārsteigumiem bagāts. Ir vitāli svarīgi šobrīd nenoņemt savu kāju no gāzes pedāļa un turpināt strādāt mūsu sešos stratēģiskajos laukos, pildot plānu, kas tika parakstīts par laika posmu no 2015.g. līdz 2018.g.

Man šķiet, ka daudzi ārpus Paralimpiskās kustības domā, ka gads, kas nav ar Paralimpiskajām spēlēm ir krietni klusāks – šie cilvēki nevar kļūdīties vēl vairāk! Šis ir pēdējais pilnais gads pirms ziemas Paralimpiskajām spēlēm Pejončangā, kas norisināsies 2018.gadā – norisināsies ne tikai dažādi testa pasākumi, bet arī Ched de Mission seminārs. Starptautiskās un nacionālās paralimpiskās komitejas ciešām sadarbosies ar Tokijas un Pekinas organizēšanas komitejām, kā arī atbalstīs 2024.gada kandidātpilsētas – Budapeštu, Losandželosu, kā arī Parīzi. Tas tiks izlemts 2017.gada 130.Starptautiskās Olimpiskās komitejas kongresā Peru.

Nespēju pateikt, cik lepns esmu par to, ko esmu redzējis šogad – Paralimpiskās kustības izmaiņas ir neiespējamie lielas! Paralimpiskā kustība kļūst aizvien populārāka un kopš 2001. gada ir notikušas daudz globālas izmaiņas. Sekojot Septembrī plānotajām vēlēšanām, Starptautiskās komitejas Ģenerālās asamblejas laikā, kas notiks AAE, Abudabi, ir ļoti svarīgi, lai mans sekotājs, kas tiks ievēlēts par prezidentu no SPK valdes, turpinātu stiprināt un attīstīt SPK lomu pasaulē! Nobeigumā cēlos pateikties par neizbeidzamo darbu un pūlēm, kas ieguldītas, lai caur Paralimpisko sportu padarītu sabiedrību labāku.

Oriģinālraksts: https://www.paralympic.org/news/ipc-presidents-new-year-message-2017

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.