Raksta attēls

Treniņvietu trūkums apgrūtina paralimpiešu gatavošanos Tokijas Paralimpiskajām spēlēm

2021.gada 8.maijs \\

5. maijā Rīgas pilī Latvijas paralimpiskās kustības patronese Andra Levite tikās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) prezidenti Daigu Dadzīti, ģenerālsekretāri Lieni Apini un Tokijas Paralimpisko spēļu Latvijas delegācijas vadītāju Zani Skujiņu, lai pārrunātu paralimpiskās kustības Latvijā aktualitātes, gatavošanos Paralimpiskajām spēlēm un Paralimpiskā sporta centra būvniecības projekta gaitu.

A. Levite plāno doties uz vizīti Romā kopā ar dzīvesbiedru, Latvijas valsts Prezidentu, Egilu Levitu. Viņa plāno apmeklēt arī Itālijas Paralimpiskās komitejas pārstāvjus. Kā sarunā atzīmēja D. Dadzīte, Itālija ir piemērs, kā valstī attīstīt paralimpisko kustību, un LPK līdzīgu sistēmu labprāt iedibinātu arī Latvijā. D. Dadzīte arī piebilda, ka tam visvairāk nepieciešama politiskā griba, jo, kā liecina pērnā gada nogalē veiktā iedzīvotāju aptauja, sabiedrības atbalsts paralimpiskajai kustībai un sportam ir liels.

Tāpat LPK pārstāves norādīja, ka COVID-19 pandēmija vēl vairāk izkristalizējusi treniņvietu trūkumu un nepieciešamību pēc Paralimpiskā sporta centra, jo lielākā daļa pašvaldību uzturētās treniņvietas visā Latvijā, kur līdz šim trenējās parasportisti, ir slēgtas. Savukārt privāto sporta infrastruktūru izmantošana ir cieši saistīta ar finansējuma iespējām. A. Levite pauda bažas par to, ka parasportistiem jau pavisam drīz jādodas uz Paralimpiskajām spēlēm Tokijā, bet viņiem visu gadu nav bijusi iespēja atbilstoši trenēties. “Cīnīšanās par vienlīdzīgu attieksmi no ierēdniecības, par atbilstošām treniņvietām un to, lai praktiskajā dzīvē viss darbotos tāpat kā “uz papīra”, paņem daudz enerģijas, kas mūsu parasportistiem būtu jāvelta, gatavojoties paralimpiskajām spēlēm,” atzīst A. Levite.

Jāpiemin, ka vairāki Latvijas paralimpieši dzīvo un trenējas ārzemēs, tostarp arī Itālijā un Vācijā, lai pilnvērtīgi gatavotos gan čempionātiem, gan paralimpiskajām spēlēm.

Foto: Valsts Prezidenta kanceleja / Ilmārs Znotiņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.