Raksta attēls

Trīs Latvijas parabobslejisti – Arturs Klots, Alvils Brants un Viesturs Masteiko – startēs gaidāmajā starptautisko sacensību sezonā

2022.gada 31.oktobris \\ Para bobslejs

Trīs Latvijas parabobslejisti – Arturs Klots, Alvils Brants un Viesturs Masteiko – startēs gaidāmajā starptautisko sacensību sezonā, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) valdes loceklis Kristaps Kotāns.

Plānots, ka Klots startēs visās 2022./2023.gada sacensībās, tajā skaitā arī Pasaules kausa posmos Leikplesidā, ASV, bet Brants un Masteiko piedalīsies mačos Eiropā.

“Arturs ir gatavs piedalīties visos posms un cīnīsies par kopvērtējumu, kamēr Alvils un Viesturs, visticamāk, tikai Eiropas sacensībās,” teica Kotāns.

Pasaules čempionāts parabobslejā nākamsezon tiks aizvadīts turpat, kur pasaules čempionāts bobslejā. Planētas meistarsacīkstēs parabobslejisti spēkosies 2. un 3.februārī Sanktmoricā, Šveicē.

“Šis ir nozīmīgs solis no Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) un sacensību rīkotāju puses. Būs liels pasākums,” atzina Kotāns.

Jaunajai sezonai parabobslejisti gatavojas individuāli savās mājās, bet trases tiks iemēģinātas IBSF piedāvātajos logos, kuros treniņus aizvada vairāku valstu parabobslejisti vienlaikus.

Kotāns arī pastāstīja, ka joprojām ir cerība uz parabobsleja iekļaušanu 2026.gada Milānas un Kortīnas ziemas paralimpisko spēļu programmā.

“Rīkotājiem ir iespējas pēc savas vēlmes paplašināt savu programmu ar kādu no sporta veidiem. Protams, varam trenēties un piedalīties sacensības, taču gribam lielāku un cēlāku mērķi,” uzsvēra Kotāns.

Itālijai parabobslejā ir konkurētspējīgi piloti, piemēram, šīs valsts pārstāvis Flavio Menardi ir 2022.gada pasaules vicečempions.

“Viens no Itālijas labākajiem pilotiem dzīvo ar skatu uz Kortīnas trasi, visi tur ir vietējie. Arī IBSF prezidents [Ivo Ferriāni] ir itālis un ir iesaistīts spēļu rīkošanā. Visas spēcīgākās kārtis ir mūsu rokās, lai beidzot būtu paralimpiskajās spēlēs, kur mums jau sen vajadzēja būt. Paralimpiskais sports ir viena no IBSF prioritātēm, un viņi darīs visu, lai iekļūtu paralimpisko spēļu programmā,” stāstīja Kotāns, kurš vadījis IBSF Parasporta komiteju.

2022./2023.gada sezonā parabobslejā starptautiskās sacensības norisināsies četrās dažādās trasēs. Pasaules kausā iecerētas seši posmi trīs trasēs – no 14. līdz 20.novembrim Leikplesidā, ASV, no 22. līdz 27.janvārim Insbrukā, Austrijā, kā arī no 7. līdz 12.februārim Lillehammerē, Norvēģijā. Insbrukā 27.janvārī norisināsies cīņas arī par Eiropas čempionāta medaļām.

Foto: IBSF – Internacionālā Bobsleja un Skeletona Federācija

Avots: LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.