Raksta attēls

“Trīs Zvaigžņu balvas 2023” ceremonijā tiks apbalvoti šī gada labākie sportisti

2023.gada 7.novembris \\

“Trīs Zvaigžņu balvas 2023” ceremonija, kurā tiks apbalvoti šī gada labākie sportisti, norisināsies 17.janvārī Hanzas peronā, informē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Balvas žūrija pēc Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) ierosinājuma, ievērojot vienlīdzības principus, lēma papildināt balvu sarakstu ar nomināciju “Gada paralimpiskā sportiste”.

Līdz ar to balvas tiks pasniegtas 15 nominācijās.

Šonedēļ Latvijā atzītās sporta veidu federācijas, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisija, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departaments, Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) valde, LOK valde, Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valde, Latvijas Olimpiešu sociālā fonda (LOSF) valde, LPK valde, Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes (LSIIDP) valde, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) vadība un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas (LKSSA) valde izvirzīs kandidātus desmit nominācijās, kurām notiks tautas balsojums.

Šīs nominācijas ir “Gada sportiste”, “Gada sportists”, “Gada paralimpiskā sportiste”, “Gada paralimpiskais sportists”, “Gada sporta treneris/-e”, “Gada sporta komanda”, “Gada sporta mazā komanda”, “Gada sportists/-e tehniskajos sporta veidos”, “Gada sporta federācija” un “Gada pašvaldība sportā”.

Tautas balsojums paredzēts no 24.novembra līdz 4.decembrim platformā “triszvaigznubalva.lv”. Lai izvairītos no masveida neleģitīmu balsu saņemšanas, šogad katrs balsotājs tiks verificēts ar kodu, kas SMS veidā tiks nosūtīts uz konkrētā balsotāja Latvijā reģistrēto telefona numuru.

Uzvarētājs minētajās desmit nominācijās tiks noteikts, tāpat kā pagājušajā gadā, ņemot vērā trīs komponentes – tautas balsojumu, kas veidos 50% no kopējā balsojuma, akreditēto sporta žurnālistu balsojumu, kas veidos 25% no kopējā balsojuma, un 15 sportistu, kuri nebūs nominēti nevienā no nominācijām un ir LOK, LPK un LSFP valžu izvirzīti, balsojums, kas veidos atlikušos 25% no kopējā balsojuma.

Savukārt uzvarētājus vēl piecās nominācijās noteiks citas institūcijas. Gada jaunatnes sporta treneri nosaka Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padome, uzvarētāju nominācijā “Gada ģimene sportā” – Bērnu slimnīcas fonds, gada sporta žurnālistu vai fotogrāfu –  Artūra Vaidera fonds, gada sporta skolotāju – IZM, bet balvu par mūža ieguldījums sportā piešķir žūrija.

2022.gadā par Latvijas labākajiem sportistiem tika atzīti daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs un pludmales volejboliste Tīna Graudiņa.

Avots: LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.