Raksta attēls

Uz Eiropas čempionātu para vieglatlētikā devušies 5 sportisti

2021.gada 30.maijs \\ Para vieglatlētika

No 31.maija līdz 5.jūnijam Polijā, Budgoščā, norisināsies Eiropas čempionāts para vieglatlētikā. Ar mērķi kvalificēties Tokijas Paralimpiskajām spēlēm, Latviju Eiropas čempionātā pārstāvēs pieci vieglatlēti – vālītes metēja Baiba Rorbaha, šķēpmetēji Dmitrijs Silovs un Ingus Labanovs, kā arī lodes grūdēji Edgars Bergs un Jānis Juhņēvičs.

Šīs ir pirmās vieglatlētikas sacensības kopš 2019.gada Pasaules čempionāta Dubaijā, kurās pēc Covid-19 pandēmijas sākuma piedalīsies arī sportisti no Latvijas. Līdz šim vairākas sacensības tika atceltas vai pārceltas.

“Pandēmijas laiks īpaši izgaismoja treniņvietu trūkumu, ar ko īpaši saskārās mūsu vieglatlēti – ja pavasarī, vasarā un agrā rudenī ir iespēja trenēties ārā, tad ziemas laikā tas nebija iespējams. Sporta centri lielākoties nav pielāgoti vai tie ir aizņemti jau vairākus mēnešus uz priekšu. Tomēr esam priecīgi, ka sportisti pēc šī emocionāli ļoti smagā gada nav padevušies un ir gatavi izcīnīt ceļazīmes uz Tokijas Paralimpiskajām spēlēm,” pauž Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte. Viņa arī piebilst, ka nozīmīgu atbalstu ceļā uz sacensībām nodrošina ģenerālsponsors “Mēness aptieka” un sadarbības partneris “Centrālā laboratorija”, kuri paralimpiskajiem sportistiem operatīvi nodrošina bezmaksas PCR testus, lidojot uz sacensībām un atgriežoties mājās.

Lai ievērotu visas epidemioloģiskās prasības un mazinātu Covid-19 izplatību, Eiropas čempionāta organizatori ir izveidojuši t.s. “burbuli”, kurā sportisti dzīvo, trenējas un startēs sacensībās. Noteikumi paredz Covid-19 testēšanu ierodoties galamērķī, kā arī ik pēc 4 dienām un pirms došanās prom uz mājām. Pamest viesnīcu, ja tas nav saistīts ar treniņu procesu vai sacensībām, sacensību dalībniekiem nav atļauts, savukārt nozīmīgie starti tiks aizvadīti bez skatītāju klātbūtnes.

Eiropas čempionāts šogad pulcēs teju 600 labākos sportistu no visas Eiropas, sniedzot vēl pēdējo iespēju vieglatlētiem kvalificēties Tokijas Paralimpiskajām spēlēm, kas plānotas augusta izskaņā.

Starta laiki (pēc vietējā laika)

Disciplīna Sacensības
Baiba Rorbaha Vālītes mešana (F32) 3.06. 10:04
Dmitrijs Silovs Šķēpa mešana (F38) 2.06., 11:25
Edgars Bergs Lodes grūšana (F35) 4.06. 17:42
Jānis Juhņēvičs Lodes grūšana (F33) 1.06., 10:50
Ingus Labanovs Šķēpa mešana (F56/57) 2.06., 17:34

Pasākums

Eiropas čempionātu paravieglatlētikā
2021.gada 1.jūnijs līdz 2021.gada 6.jūnijs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.