Raksta attēls

Uzaicinājums medijiem: Paziņos Latvijas karognesējus ziemas paralimpiskajās spēlēs

2022.gada 19.februāris \\

Pēc 16 gadu pārtraukuma Latvija 3. reizi tās vēsturē tiks pārstāvēta ziemas paralimpiskajās spēlēs. Pirmo reizi mūsu valsts paralimpiskajās spēlēs tiks pārstāvēta komandas sporta veidā. Lai atzīmētu šo nozīmīgo notikumu, aicinām mediju pārstāvjus pirmdien, 21.februārī, plkst. 16:00 uz Latvijas komandas karognesēju paziņošanu Rīgas pilī, Pils laukumā 3.

Rīgas pilī paralimpiskās komandas pārstāvjus uzņems Valsts prezidents Egils Levits un paralimpiskās kustības patronese Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite. Kopā ar sportistiem pasākumā piedalīsies Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte un delegācijas vadītāja Zane Skujiņa, Latvijas Kērlinga asociācijas prezidents Mārtiņš Trukšāns, kā arī Latvijas Paralimpiskās komitejas ģenerālsponsora “Mēness aptieka” vadības pārstāvis Dins Šmits.

Ziemas paralimpiskās spēles Pekinā šogad notiks no 4. līdz 13. martam. Plānots, ka tajās sacentīsies 600 sportisti no 50 pasaules valstīm, kas ir līdz šim lielākais dalībnieku skaits ziemas paralimpiskajās spēlēs.

Latvija šogad ziemas paralimpiskajās spēlēs tiks pārstāvēta 3. reizi valsts vēsturē pēc 16 gadu pārtraukuma – iepriekš tas noticis 1994.gadā Lilihamerē un 2006.gada Turīnas spēlēs. Šogad paralimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēs Latvijas Ratiņkērlinga izlase 8 cilvēku sastāvā.

Kopumā Pekinas paralimpisko spēļu programmā iekļauti 6 sporta veidi – kalnu slēpošana, biatlons, distanču slēpošana, parahokejs, snovbords un ratiņkērlings.

Svarīga informācija medijiem

Mediju pārstāvjus, kuri plāno ierasties, lūdzam līdz pirmdienas, 21. februāra, plkst. 12.00 informēt Valsts prezidenta kancelejas Mediju centru, rakstot uz e-pastu prese@president.lv. Mediju pārstāvjiem, kuriem nav pastāvīgās akreditācijas darbam Rīgas pilī, lūgums norādīt arī personas kodu un pārstāvēto mediju. Ierodoties būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un derīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Ierašanās līdz plkst. 15.40. Pasākuma laikā jālieto medicīniskā sejas maska vai FFP2 respirators bez vārsta.

Papildu informācija par pasākumu:
Justīne Deičmane
Valsts prezidenta kanceleja
Tel. 26186068
E-pasts: justine.deicmane@president.lv

Plašāka informācija par Latvijas Paralimpisko komandu:
Ieva Prauliņa
Latvijas Paralimpiskās komitejas pārstāve
Tel. 29373305
E-pasts: praulinaieva@gmail.com

Foto: Ansis Ventiņš / Latvijas Paralimpiskā komiteja

Pasākums

Ziemas Paralimpiskās spēles Beijing 2022
2022.gada 4.marts līdz 2022.gada 13.marts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.