Uzzini 10 lietas par ratiņkērlingu!
1. Kērlings tiek raksturots kā “Rorin` Game” – rūcošā spēle, jo rūcošā, dārdošā skaņa nāk no akmens, kas slīd pa ledus virsmu.
2. Kērlinga spēles aizsākumu var aplūkot 16. gadsimta gleznās. Flāmu gleznotājs Pīters Brūgels savās gleznās attēloja aktivitāti, kas līdzinās kērlingam un tiek spēlēta uz aizsalušiem dīķiem.
3. Ratiņkērlinga disciplīna tika ieviesta 1990os gados, savukārt paralimpiskajās ziemas spēlēs tā pirmo reizi parādījās 2006.gadā Turīnā, Itālijā.
4. Paralimpiskajās spēlēs ratiņkērlingistiem ir tikai viena disciplīna, kurā izcīnīt zelta medaļas. Par tām komandas cīnās, piedaloties jauktajā – sieviešu un vīriešu dzimumu četru spēlētāju komandu turnīrā.
5. Ratiņkērlings paralimpiskajās spēlēs ir lielākais komandu sporta veids, kurā par medaļām sacenšas 12 valstis.
6. Ķīnas ratiņkērlinga izlase iepriekšējās ziemas paralimpiskajās spēlēs 2018.gadā Phjončhanā, Dienvidkorejā lauza Kanādas dominanci, kas bija uzvarējusi kopš Turīnas spēlēm, kļūstot par olimpiskajiem čempioniem, tieši četrus gadus pirms došanās uz sava mājas ledus 2022.gada Pekinas paralimpiskajās spēlēs.
7. Ratiņkērlinga spēlē spēlētāji akmeņus nebirstē, kā tas ierasts klasiskajā kērlingā. Tas nozīmē, ka ratiņkērlingistu metieniem ir jābūt ļoti precīziem, lai ieņemtu taktiski labāku pozīciju nekā pretinieks.
8. Spēlētāji akmeņus izmet sēžot nekustīgā ratiņkrēslā. Viņu pēdas nedrīkst pieskarties ledum un ratiņkrēsla riteņiem jābūt saskarē ar ledu. Akmeni var palaist gan roku, gan ar speciālu ratiņkērlingam piemērotu nūju ar uzgali, kas tiek novietots uz kērlinga akmens roktura ērtākai un vieglākai akmens palaišanai, kā arī rotācijai.
9. Ratiņkērlingā var iesaistīties cilvēki, kuriem ir fiziski vāji attīstīta ķermeņa daļa no rumpja vidus uz leju, ieskaitot muguras smadzeņu traumu, cerebrālo palsiju, multiplo sklerozi un abu kāju amputāciju.
10. Pekinas Ziemas paralimpisko spēļu ratiņkērlinga turnīrs norisināsies 2008.gada Pekinas Vasaras paralimpisko spēļu peldēšanas baseina ēkā – Ūdens kubā, kurā norisinājās sacensības para peldēšanā. Šogad Ūdens kubs 11 dienās tika pārtaisīts par Ledus kubu, kurā baseins pārtapa par četru celiņu kērlinga ledus laukumu, lai aizvadītu 2022.gada Pekinas Ziemas olimpisko un paralimpisko spēļu kērlinga turnīrus.