Raksta attēls

Viens no mums – bijušais vieglatlēts Edgars Kļaviņš trenē bērnus un vada savu uzņēmumu

2020.gada 30.novembris \\

Edgars Kļaviņš ir izbijis vieglatlēts, kurš aizstāvējis Latvijas godu Londonas Paralimpiskajās spēlēs 2012. gadā, kā arī startējis vairākos Eiropas un Pasaules čempionātos vieglatlētikā. Šobrīd, kad pasauli pārņem Covid-19 trakums un vairāki uzņēmumi savu darbu pārtrauc, Edgars nolēmis iet pret straumi un kopā ar ģimeni veiksmīgi uzsācis savu nelielo biznesu – bērnu rotaļlietu interneta veikalu GudriemBerniem.lv.

Edgars stāsta, ka ideja par sava interneta veikala atvēršanu radusies, atgriežoties no Dubaijas. “Es ar sievu un dēliņu, kam bija 2 gadi, pirmās pandēmijas sākumā bijām Dubaijā, kur man bija paredzētas vieglatlētikas sacensības. Protams, tās tika atceltas, un tad, kad atgriezāmies, mums nācās pašizolēties.” Edgars atzīst, ka atgriežoties Latvijā esot bijušas dažādas sajūtas – no vienas puses – prieks, ka esi atpakaļ mājās, kur ir tuvinieki un draugi, viņa bērni (red.piez.: Edgars strādā par treneri Ogres Novada sporta centrā un SK “Noķer mani”; tā viņš sauc savus audzēkņus), no otras puses – tukšuma sajūta. Visam pāri sapratne, ka šī pasaule strauji manīsies un tai jāmainās līdzi.  

Edgars jau iepriekš bija novērojis, ka bērnu rotaļlietu sortiments ir visai skops vai dažkārt – degradējošs, tādēļ nolēmis šo problēmu risināt ar bērnu rotaļlietu interneta veikalu GudriemBerniem.lv, kur interesentiem piedāvā Latvijā un ārvalstīs ražotas bērnus attīstošas rotaļlietas par saprātīgām cenām. Veikala sortimentā atrodams gan alfabēts, cipariņi, konstruktori, puzles,  spēles ar eksperimentu un zinātnes elementiem, gan sporta inventārs, mūzikas instrumenti un pat Montesorī rotaļlietas. Edgars apgalvo, ka jau sākumā ar sievu Rūtu vienojies, ka, ja viņi jutīs, ka nekas nevirzīsies uz priekšu un radīsies tikai problēmas, tad neies šo ceļu un pieņems, ka tā tam bija jānotiek. Taču šobrīd viss iet savu attīstības gaitu, pirkumu ir arvien vairāk, un, esot ļoti patīkami redzēt, ka klients, kas reiz jau ir iepircies, iepērkas atkārtoti. 

Runājot par atbilstošākās dāvanas iegādi saviem bērniem, Edgars ir ļoti tiešs – “Varu pateikt tikai to, ka bērniem nevajag dot mantiņas ar dažādām gaismiņām, spīguļiem, nedabiskām skaņām. Pirms pirkšanas pajautājiet sev, ko šī rotaļlieta attīstīs bērnam, kā tā noderēs viņam ikdienā. Ja finanses neļauj nopirkt kāroto, ejiet uz mežu, salasiet kociņus un citus dabas materiālus un kopā ar bērnu paši izgatavojiet rotaļlietu. Ticiet man, bērns būs ļoti priecīgs kaut vai vien par kopā pavadīto laiku ar jums!” Edgars arī aicina vecākiem ļaut bērnam garlaikoties, jo brīvie brīži veicina bērna radošās domāšanas attīstību. Viņš cer, ka bērnu rotaļāšanās ar attīstošām rotaļlietām reiz būs ikdiena, savukārt degradējošās mantiņas izzudīs no veikalu plauktiem. 

Noslēdzot sarunu, Edgars atgādina, ka mūsu pienākums ir iemācīt bērniem cilvēciskās vērtības, kas nav mainījušās no paaudzes paudzē – cieņa, mīlestība, atbildība, rokas pasniegšana cilvēkam, kam tas ir nepieciešams. “Es ikdienā satieku ļoti daudz bērnu un varu pateikt, ka mums nav par ko uztraukties – lielākā daļa būs ļoti labi cilvēki ar plašu sirdi un skatījumu uz dzīvi.”

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.