Test

Test

Boccio

Boccia (Bočio) ir Paralimpisko Spēļu sporta veids. Tajā piedalās cilvēki ar ļoti ierobežotām kustību iespējām (http://www.youtube.com/watch?v=mmNxKoubdVw). Tomēr ārpus lielā sporta šī spēle ir ļoti interesanta un aizraujošs brīvā laika pavadīšanas veids jebkuram.

LBJISF aizsāka Boccia spēli Latvijā 1997.gadā. Kopš tā laika notikuši 15 Latvijas čempionāti. Latvijā Boccia sacensībās kopā ar spēlētājiem ratiņkrēslos piedalās bērni un jaunieši arī ar intelektuālās attīstības traucējumiem, un vidējiem kustību traucējumiem. Spēlē piedalās divas komandas. Komanda var sastāvēt no trīs spēlētājiem, diviem spēlētājiem, vai arī individuāla spēlētāja. Inventārs ir 6 sarkanas, 6 zilas un 1 balta bumbiņa. Katras spēles sākumā laukumā (9m x 6m) tiek izripināta baltā bumbiņa. Spēles gaitā dalībniekiem jācenšas pieripināt savas krāsas bumbiņas tuvāk baltajai. Uzvar tā komanda, kuras bumbiņa(s) ir vistuvāk baltajai.

Vairāk par Boccia variet izlasīt šeit vai Nadijas mājas lapā http://www.nadija.lv/sports/68-kas-ir-boccia.html
Visi dalībnieki Boccia spēlē sēdus.
       Dalībniekiem ar ļoti ierobežotām kustībām palīdz
         asistenti un izmanto speciālu inventāru (renes).

 

Aicinām bērnus ar īpašām vajadzībām sportot kopā ar gudriem, pieredzējušiem treneriem un sirsnīgiem brīvprātīgajiem palīgiem bez maksas!

Tā ir iespēja attīstīt bērna kustības un koordināciju, kā arī aktīvi pavadīt ikdienu un iepazīties ar jauniem draugiem! Pat tad, ja bērns nav iepriekš nodarbojies ar sportu – tas nekas, jo šie nav profesionālā sporta treniņi, līdz ar to, nav jāsatraucas par to, ka bērns kaut ko nevarēs. Visi iesaistītie bērniņi ir vienā fiziskās sagatavotības…

Share Button

 

X