Loka šaušana

Loka šaušana paraolimpisko spēļu programmā iekļauta kopš to pirmsākumiem 1960. gadā. Loka šaušanā sportisti izmanto divu veidu bultas – savienotā bulta (compound) un grieztā bulta (recurve) – sportistiem, kuri izmanto recuve bultas, mērķis atrodas 70m attālumā no sportista, savukārt compound bultas lietpratējiem tie ir 50m. Punkti tiek skaitīti pēc tā, kurā no riņķiem nokļūst bulta – ja bulta nokļūst aplī ar “1”, tad tas būs 1 punkts.

Paralimpiskās loka šaušanas sportisti iedalās divās klasēs – Open un W1. Sportisti, kas klasificēti W1 klasē, ir ar kustību traucējumiem roku vai kāju apvidū un drīkst izmantot līdz 20 kg smagu loku bez palielināmā stikla. Open klasē sportisti sacensībās piedalās stāvus vai ratiņkrēslā, novietojot savu ķermeni 90 grādu leņķī, lai notēmētu, turklāt var izmantot arī ķermeņa atbalstu. Abām šīm klasēm atšķiras arī mērķa izmērs. Loka šaušanas sacensībās bulta spēj sasniegt ātrumu, kas krietni pārsniedz uz Latvijas ceļiem atļauto – 240 km/h.

Pašas sacensības norisinās ar izslēgšanas metodi – katra pāra uzvarētājs dodas tālāk, kamēr nokļūst līdz finālam. Loka šaušanā ir iespējams startēt gan individuāli, gan komandās (mixed team), kurā obligāts nosacījums ir viena sieviete un viens vīrietis.

Ja Tu esi pacietīgs, precīzs un tehnisks cilvēks, šis sporta veids ir Tev!


													

Treniņu iespējas

Sporta veids Vieta/Laiks Piezīmes
Loka šaušana

Aviācijas ielā 13, Rīgā

Otrdiena: 18:00 - 21:00
Ceturtdiena: 18:00 - 21:00

Maksas treniņi (30 eiro par iestāšanos klubā, 30 eiro menesi par treniņiem). Cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Treneris: Eduards Lapsiņš, +371 29266088

Gints Jonasts, +371 29289119, e-pasts gijo@inbox.lv

Vairāk info

Loka šaušana

Bāzē, mājas "Babītes", Salas Pagasts

Treniņi individuāli saskaņojot

Maksas treniņi (30 eiro par iestāšanos klubā, 30 eiro menesi par treniņiem). Cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Treneris: Eduards Lapsiņš, +371 29266088

Vairāk info

Saistītie jaunumi