Ratiņbasketbols

Ratiņbasketbols ir viens no populārākajiem paraolimpiskajiem sporta veidiem, kas paraolimpisko spēļu programmā iekļauts kopš 1960.gada. Ratiņbasketbols ir ļoti līdzīgs parastajam basketbolam, jo, piemēram, laukuma izmēra dimensijas un groza augstums ir tieši tāds pats, kā jebkurā standarta basketbola laukumā.

Ratiņbasketbols ir komandu sporta veids, kur parasti viena komanda sastāv no 12 spēlētājiem, kur visi atrodas speciāli tam pielāgotā sporta ratiņkrēslā. Uz laukuma, tāpat kā parastajā basketbolā, atrodas pieci spēlētāji, kur katram ir savs uzdevums. Arī laukuma zonas neatšķiras no parastā basketbola – precīzi iemetot soda metienu, tiek pieskaitīts 1 punkts, metot bumbu grozā spēles laikā trīspunktu līnijas iekšpusē, tiek pieskaitīti divi punkti, bet visi metieni, kas sekmīgi grozā trāpīti, esot aiz trīspunktu līnijas, skaitās kā trīs punktu vērti metieni. Viena ratiņbasketbola spēle ilgst 40 minūtes, tomēr, ja pamatlaikā rezultāts starp abām komandām ir neizšķirts, tiek piešķirts 5 minūšu ilgs papildlaiks.

Spēlētāji tiek klasificēti pēc punktu sistēmas no 1 līdz 4.5, kur zemākais punktu skaits tiek piešķirts spēlētājam ar vissmagāko invaliditāti, bet visaugstākais punktu skaits tiek spēlētājam ar šķietami visnelielāko invaliditāti. Spēlējot starptautiskās sacensībās un turnīros, uz laukuma esošajiem pieciem cilvēkiem kopā nedrīkst būt vairāk par 14 punktiem.

Interesanti, ka arī ratiņbasketbolā ir termins “nostaigāts”, tieši tādēļ bumba ir obligāti jādriblē vai jāpiespēlē kādam citam spēlētājam ik pēc divām ratu iegriešanas reizēm. Piezīmes spēlētājiem tiek piešķirtas brīdī, kad spēlētājs speciāli nonāk kontaktā ar pretinieku.

Šis ir ļoti ātrs un dinamisks sporta veids, kurā nepieciešama izcila koordinācija, attīstīta redze un izturība.


													

Treniņu iespējas

Sporta veids Vieta/Laiks Piezīmes
Ratiņbasketbols

Cēsu sporta komplekss, Piebalgas ielā 18, Cēsis

Ceturtdiena: 12:00 - 14:00

Bezmaksas treniņi pieejami cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Treneris: Aigars Miklāvs, +371 29194906, rbasketbols@inbox.lv

Saistītie jaunumi