Ratiņkērlings

Ratiņkērlings ir kērlinga veids cilvēkiem ar kustību traucējumiem, un tas ir viens no ziemas paraolimpiskajiem sporta veidiem. Ratiņkērlingā tiek izmantots tieši tāds pats spēles laukums, kā arī akmeņi ir tieši tik pat smagi – vienīgā atšķirība ir tā, ka ratiņkērlingā sportisti atrodas ratiņkrēslos un ar speciālajām slotām netiek tīrīts ledus. Akmeņi tiek ieslidināti ar roku vai speciālu tam paredzētu rokas pagarinātāju.

Ratiņkērlinga mērķis ir nogādāt savas komandas akmeņus pēc iespējas tuvāk laukuma centram, un likvidēt jeb izsist pēc iespējas vairāk pretinieku akmeņu.

Nacionālās un starptautiskās sacensības tiek rīkotas, balstoties uz Pasaules Kērlinga federācijas veidotiem noteikumiem. Tie nosaka, ka komandu sastāvā jābūt gan sievietēm, gan vīriešiem, un viena kērlinga spēle ilgst 8 endus. Kopumā vienai komandai tiek piešķirtas 68 spēles minūtes, no kurām 1 minūte ir paredzēta pārtraukumam.

Lai gan ratiņkērlingu drīkst spēlēt cilvēki ar ļoti dažādiem kustību traucējumiem. Ratiņkrēlings ir paredzēts cilvēkiem, kuri ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā vai spēj veikt tikai ļoti īsas distances ar kājām. Galvenās sportistam nepieciešamās īpašības ir laba stratēģiskā un loģiskā domāšana, kontrolēts rokas spēks un tolerance pret aukstumu.


													

Treniņu iespējas

Sporta veids Vieta/Laiks Piezīmes
Ratiņkērlings

Kērlinga halle
Biķernieku iela 121h, Rīga, Latvija

Treniņi individuāli saskaņojot

Trenēties un spēlēt var personas ar fiziskiem veselības traucējumiem, kam ikdienā nepieciešams ratiņkrēsls. Vecuma ierobežojuma nav.

Artis Zentelis, +371 29535379, curling@curling.lv

Vairāk info

Saistītie jaunumi